Скандал у Володимирі: звідки ростуть ноги?

Скандал у Володимирі:  звідки ростуть ноги?

Громада Княжого міста вимагає вибачень від тих, хто давав наказ та проводив обшуки в міського голови.
Із резонансної «боротьби з контрабандою» вийшов великий пшик. Це якщо говорити про результати минулотижневого обшуку Володимир-Волинського міського голови Петра Саганюка, його колег і членів родини.
А якщо казати за стан людей, у яких той обшук проводився, і загалом про психологічний клімат у місті, то обурення жителів Княжого міста аж зашкалює. Бо сьогодні – Петро Саганюк, а завтра в коліщата каральної машини ризикує потрапити кожен із нас.
Ось тому до редакції «Волинської газети» мешканці Володимира-Волинського делегували Леоніда Сугаченка, котрий через ЗМІ вимагає вибачень од рівненських правоохоронців за їхні зухвалі кроки.
62-річний чоловік розповідає:
– Я сам багато років відпрацював у міліції. Але те, що відбувається в цій системі сьогодні, – вже виходить за межі моралі і здорового глузду! 5 квітня, в день надзвичайної події, наші жителі перебували в стані легкого шоку. А потім почали дошукуватися до першопричин ганебних обшуків, – переповідає Леонід Сугаченко.
Версій ходило у місті багато. І правдоподібних, і майже фантастичних. Але зваживши всі «за» та «проти», найбільш імовірною люди вважають таку: колись у Володимирі-Волинському працював у правоохоронній системі один чоловік; згодом він був переведений на роботу до Києва, там дослужився до «високих» погонів і захотів свою сестру поставити на чолі фіскальної служби Княжого міста. На місцевому рівні, однак, його бажання не знайшло підтримки. А ті особи, які виступили проти призначення нової очільниці фіскальної служби, якраз і стали «жертвами репресій».
– Я є корінним жителем Володимира-Волинського, знаю дуже багатьох людей і вони підтвердять: мешканці міста поважають Петра Саганюка, цінують його як господарника. От сьогодні я зранечку йшов на автобус, а Петро Данилович уже об’їжджав місто. І так він робить щодня із шостої ранку й упродовж багатьох-багатьох років. Чи багато, скажіть, міських голів дбають за місто, як за власний дім? – риторично запитує Леонід Сугаченко. – Був період, що я три роки працював у Португалії. Приїхав – і був приємно вражений змінами, що їх побачив у місті. Чистота, порядок, охайні сквери. Хорошим місцем для відпочинку став наш парк «Слов’янський». А стадіон який! А спортивний комплекс! Маємо де проводити змагання, мистецькі фестивалі. Причому не лише дитячі або молодіжні. Навіть ми, пенсіонери, згуртувалися в спортивну команду «Богатир», і в нас є належні умови для щотижневих тренувань і змагань із волейболу. 
Хоча Петро Саганюк і не любить афішувати свою благодійницьку роботу, але військовослужбовці Володимир-Волинської бригади не забули, як Петро Данилович особисто приїжджав на Схід, аби землякам передати волонтерську допомогу. А син, Руслан Саганюк, навіть придбав власним коштом автомобіль на потреби бійців. 
– Петра Даниловича вже багато років називають у місті батьком. Бо він дійсно батько і для своєї родини, і для всіх людей, – стверджує Леонід Сугаченко. – А тому ми – громада Володимира-Волинського – гнівно засуджуємо всі ті обшуки та наклепи! Вони принижують не тільки тих, у чиї домівки нагрянули правоохоронці. Вони поставили тавро на репутації древнього міста і його жителів. Отож, слідом за оприлюдненням нашої позиції у ЗМІ будемо писати відповідні листи у столичні відомства й вимагати публічного вибачення за ті процеси, що мали місце 5 квітня!
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 25.4%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (35) - 52.2%
Мене це не стосується. (5) - 7.5%