Чи стане бісер оберегом?

Чи стане бісер оберегом?

Школярі з Турійщини – серед наймайстерніших на Волині.

Коли школа хоче працювати – шукає можливостей. Коли ж лінується – шукає причини. Яскравим підтвердженням цієї аксіоми стала школа с. Ставки Турійського р-ну.
Про те, як цей храм науки влада хотіла закрити, «Волинська газета» розповідала в попередньому випуску. І так само повідали ми читачам, яку вагому роль може відіграти громада, коли поставить собі благородну мету – не просто зберегти школу, а й удихнути в неї нове життя.
У подяку за людську небайдужість колектив освітнього закладу не просто навчає дітей – допомагає учням повірити у власні сили та можливості.
За словами директора ЗОШ І-ІІ ст. Віри Василівни Вітрук, їхня школа займає ІІІ місце у рейтингу освітніх закладів аналогічного ступеню в Турійському р-ні.
Найкращі знання діти демонструють на олімпіадах із математики (шестикласник зі Ставок зайняв перше місце), правознавства і трудового навчання (ІІ місце), а також української мови (ІІІ місце).
– А ще на подяку заслуговує уродженка села Ставки, учитель світової літератури Занчук Віта Миколаївна, – додає директор. – Адже саме вона ось уже три роки прищеплює дітям любов до рукоділля.
Коли гурток «Чарівна намистинка» тільки почав діяти, відвідувати його записалося майже два десятки учнів (загалом у школі – 52 дитини). Причому серед охочих – представники від п’ятого до дев’ятого класу. І навіть двоє хлопців – шестикласник Максим Драголюк і на три роки старший – Юрій Лебідь.
– Уже на другий рік діяльності гуртка робота наших дітей – вишита з бісеру ікона Богородиці – зайняла друге місце на загальнообласному конкурсі дитячої творчості. А цього року Дід Мороз, виготовлений із намистинок, приніс школі звання лауреата обласного конкурсу, – з гордістю кажуть педагоги. 
А ще колектив сподівається, що успіхи дітей та вчителів стануть оберегом школи від так званої оптимізації, яка у Ставках загрожує перетворитися в цинічну ліквідацію.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
На фото автора: майстрині-шестикласниці Наталія Масюта, Леся Гіль і Вікторія Мороз. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 25.4%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (35) - 52.2%
Мене це не стосується. (5) - 7.5%