Європейський вибір розвитку

Європейський вибір розвитку

Агро-енергетична компанія «Salix energy» увійшла до складу Біоенергетичної асоціації України.
Європа свій вибір на користь «зеленої енергетики» зробила давно. А от наша держава, на жаль, поки не надто швидко рухається у цьому напрямку. Аби змінити таку тенденцію у протилежний бік, виробники альтернативного палива в України створили Біоенергетичну асоціацію. Одним із засновників об’єднання стала агро-енергетична компанія «Salix energy». Серед тих, хто вирішив не бути осторонь, – компанія ТОВ «НТЦ «Біомаса» та ТОВ «Інновейтів Бізнес Центр».

25 лютого відбулися установчі збори Біоенергетичної асоціації України.
У вітальному слові голова правління Георгій Гелетуха окреслив передумови створення асоціації та представив результати попередньої роботи ініціативної групи.
Звісно, доводити переваги відновлювальних видів енергії вже не потрібно. Це розуміють усі. Проте діяти варто активніше. Тож таку ціль і поставили перед собою члени асоціації. Створити якомога сприятливіші умови для сталого розвитку альтернативної енергетики – ще одна місія БАУ.
Віднині члени асоціації спільно створюватимуть сприятливий клімат навколо питання «зеленої енергетики». Основні сектори, в яких працює об’єднання, – виробництво теплової, електричної енергії з біомаси, використання біогазу і біодобрив, вирощування та використання біомаси енергетичних плантацій, логістика (заготівля, зберігання, переробка, постачання) біомаси та біопалива, виробництво енергії з твердих побутових відходів (ТПВ), фінансування, юридичний та організаційний супровід біоенергетичних проектів, їхній екологічний та соціальний вплив, міжнародне співробітництво.
Україна має значні можливості для зниження енергоспоживання та використання відновлюваних і альтернативних джерел енергії, запевняють фахівці. А реалізація державних та місцевих програм у сфері енергоефективності дозволить зробити крок від теорії до практики. Ми ж готові і можемо створити той ґрунт, на якому ростиме енергетична незалежність країни.
До слова, ТОВ «Salix energy» працює на ринку біоенергетики з 2010 року і розвиває найбільший в Україні проект створення плантацій енергетичних рослин (енергетичної верби – salix viminalis). Вони розташовані на території Волинськії та Львівської областей. Їхня площа нині – більш 800 га. 
Світлана ДУМСЬКА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 35.9%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (7) - 17.9%
Буду підпільником (7) - 17.9%
Ми приречені на поразку (3) - 7.7%
Мене це не стосується (5) - 12.8%