Міжнародне визнання

Міжнародне визнання

У столиці Королівства Бельгія та в центрі адміністративних органів Євросоюзу – у Брюсселі – вже втретє відбулося офіційне засідання за програмою «День Східного партнерства». Вперше участь у ньому взяли представники неурядових організацій, і єдиний від України – Благодійний фонд «Волинь-2014».
Насамперед, про організаторів. Це – офіційні представники Європарламенту Маркку Маркккула, Гейді Гаутала, Петер Саундерґаард,  міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковські, маршалек Люблінського воєводства Славомір Сосновські та Надзвичайні і Повноважні Посли України, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Грузії та Молдови – повноважні представники країн-учасниць «Східного партнерства». 
Учасники підбили підсумки зробленого та обговорили плани подальшою розвитку проекту ЄС та з державами-партнерами з території екс-СССР.
«Основними питаннями при обговоренні була співпраця у сфері державного будівництва та верховенства права в умовах зовнішніх викликів, розширення гуманітарної допомоги, безпеки та міжнародних зв’язків, підвищення рівня мобільності та посилення контактів між людьми», – розповів після повернення в Україну виконавчий директор Благодійного фонду «Волинь-2014» Володимир Кривович.
Конкретизуючи, слід наголосити: вирішення конфліктів у регіоні Південно-Східної Європи та гуманітарна криза на Донбасі були ключовою та найбільш «гарячою» темою зустрічі. 
«Дискусія супроводжувалася виставкою фотографій, які представляють ініціативу Люблінської гуманітарної допомоги і сприяють розвитку в рамках програми «Разом з Україною», а також наводилися приклади сприяння польських та українських партнерів для внутрішньо переміщених осіб у Волинській, Львівській, Дніпропетровській та Харківській обл. Ні для кого не секрет, що цей проект від імені недержавних організацій України в рамках програми «Разом із Україною» реалізовував саме фонд «Волинь-2014» на чолі з головою правління Петром Пилипюком», – акцентував Володимир Кривович.

Тож цілком логічно, що у переговорах із поважними представниками західних демократичних інституцій взяв участь не лише виконавчий директор фонду «Волинь-2014», але й один із фундаторів фірми «Modern-Expo S. A.», керівник польсько-українського проекту «Разом з Україною» Богдан Лукасік та інші повноважні особи, які його реалізовують: президент «Фундації духовної культури пограниччя», священик Стефан Батрух, президент Фундації «Новий Став» Міхал Вуйчик, координатор програми Марта Драбчук і директор транскордонних програм польського «Фонду Боруссії»  Ева Романовська.
Підсумком предметного діалогу в Брюсселі стало напрацювання нових моделей допомоги постраждалим в наслідок військових дій на Сході України, де б вони не перебували: чи неподалік лінії розмежування на Донбасі, чи в статусі вимушених переселенців на Волині або в іншому регіоні нашої держави. Слід також скоординувати роботу різноманітних інституцій, адже від євроспільноти виділяється для України значна допомога, та вона розпорошується між різними організаціями.
«Важлива також конкретизація нашої роботи в наступному році. Про це говорилося не лише під час пленарних засідань у трьох секціях, але й у процесі переговорів поза рамками засідань. Наприклад, географічно та ментально Волинь і сусідня Люблінщина дуже схожі. У нас, на жаль, є землі, які не обробляються. А в Польщі – досвід із їх освоєння. Чому з допомогою ЄС не запровадити навчання вимушених переселенців із Волині на Люблінщині, щоб, повернувшись в Україну, вони могли реально займатися сільгоспвиробництвом, наприклад, ягід? – додає Володимир Кривович. – Такі підходи теж знаходять розуміння у партнерів України в Брюсселі. Як і необхідність навчання наших громадських активістів та організація відпочинку дітей учасників АТО за кордоном».
Робота в Брюсселі показала, що Благодійний фонд «Волинь-2014» вийшов на якісно нову міжнародну орбіту діяльності, і це означає, що в наступному році він реалізує ще чимало ідей задля захисників України, їхніх родин. А також тих, хто постраждав внаслідок бойових дій на Донбасі та став вимушеним переселенцем.
Світлана КОМА.
На фото: українські та європейські партнери домовилися про подальшу співпрацю; під час засідання «Дня Східного партнерства» у Брюсселі. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22%
Мене це не стосується. (10) - 12.2%