Чорнобиль-2: з Уралу радіоактивна хмара посунула в Європу…

Чорнобиль-2: з Уралу радіоактивна хмара посунула в Європу…

У російських атомників знову «щось пішло не так», тому ще в жовтні радіоактивна хмара з Уралу посунула в район Середземномор’я, а потім – на Північ Європи. Рівень перевищення становив 440-986 разів. Цього разу, на відміну від 26 квітня 1986 р., Волинь убивчий «мирний атом», схоже , обминув…


Отже, ще на початку жовтня в європейські країни прийшло радіоактивне забруднення з Південного Уралу, визнали у Федеральній службі з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища Росії.

«Грінпіс Росії», що найбільші концентрації рутенію-106 було виявлено Росгідрометом поблизу комбінату «Маяк» – підприємства «Росатому», на якому переробляють відпрацьоване ядерне паливо.
Про це з посиланням на закордонні та російські ЗМІ повідомила 21 листопада «Українська правда».


Отже, за офіційними даними Росгідромету, з 25 вересня до 1 жовтня перевищення сумарної бета-активності в пробах радіоактивних аерозолів і випадінь фіксували всі пости, розташовані на Південному Уралі. У пробах радіоактивних аерозолів із пунктів спостереження Аргаяш і Новогорний виявлено радіоізотоп Ru-106 (період напіврозпаду 368,2 дні). Концентрація Ru-106 на зазначених пробах аерозолів склала – n*10-2 Бк/м3.

Згідно з таблицею, там зафіксували «екстремально високе забруднення»: в Аргаяші з перевищенням фону за попередній місяць у 986 разів (фон 7,72 х 10-5 Бк/м3), в Новогорному – з перевищенням фону за попередній місяць у 440 разів (фон – 11,89 х 10-5 Бк/м3). В інших пунктах спостереження на Уралі забруднення оцінили як «високе».

26-27 вересня продукти розпаду Ru-106 фіксували в Татарстані. 27-28 вересня високе забруднення проб аерозолів і випадінь фіксували у Волгограді і Ростові-на-Дону.

«З 29 вересня до 3 жовтня Ru-106 фіксували все європейські країни, починаючи з Італії і далі на північ Європи. Концентрація Ru-106 в Європі – n*10-3 Бк/м3. 2-6 жовтня Ru-106 виявлено в пробах аерозолів в Санкт-Петербурзі. Концентрація Ru-106 в Європі – n*10-4 Бк/м3», – констатує Росгідромет.

25 вересня – 6 жовтня великий антициклон створив у південній частині Західного Сибіру, ​​на Південному Уралі, в Прикаспійській низовині й Передкавказзі умови для активного східного перенесення повітряних мас і забруднюючих речовин із території Південного Уралу і південного Сибіру в район Середземномор'я і, потім, на північ Європи.

«Зафіксовані на СРМ Росгідромету об'ємні активності Ru-106 на 2-4 порядки величини нижчі за допустиму середньорічну об'ємну активність ДОАнас = 4,4 Бк/м3, регламентованої в НРБ-99/2009», – зазначили при цьому у відомстві.

«Грінпіс Росії» заявив, що спрямує лист до прокуратури з проханням провести перевірку можливого приховання радіаційної аварії та інформації про стан навколишнього середовища, а також готовності системи моніторингу радіонуклідів в атмосфері до нових аварій.

Організація наводить оцінку французького інституту IRSN про те, що могло бути викинуто від 100 до 300 терабеккерелей активності, що у 10000 разів перевищує дозволений річний викид комбінату «Маяк». У такому випадку потрібно було захистити людей в радіусі декількох кілометрів від місця викиду.

Аварійний викид рутенію-106 на комбінаті «Маяк» може бути пов'язаний із заскловуванням відпрацьованого ядерного палива. Також можливе потрапляння матеріалу, що містить рутеній-106, в піч для переплавлення металів, вважає організація.

А тим часом російська влада, як ні в чому не бувало, продовжує використовувати завод «Маяк» в м. Озьорську Челябінської обл. за призначенням. 16 листопада, як сповістила московська Агенція ТАСС, тут узялися переробляти ядерне паливо зі списаних російських військових субмарин.

Наш кор.

На фото ТАСС: персонал радіоактивного заводу «Маяк» за роботою.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.9%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (210) - 46%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27.1%