Терор громадянством

Терор громадянством

Троцкій, Григоренко, Саакашвілі… Хто наступний?

 

Після того, як екс-Президента Грузії, позбавленого Петром Порошенком українського громадянства недавнього голови Одеської облдержадміністрації та лідера опозиційного «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі силоміць вивезли в Польщу, виникає питання: а як часто тоталітарні режими борються зі своїми опонентами в доволі примітивний, але дієвий спосіб, депортуючи їх за кордон?

Для України крім Міхеїла Саакашвілі найбільш показовим є приклад фронтовика, генерала і дисидента Петра Григоренка. Він упродовж багатьох років мирно виступав за права людини в СССР, кілька разів був засуджений, у 1975 р. увійшов до складу правозахисної Української гельсінської спілки, а насамкінець – визнаний підконтрольними КГБ злочинцями в білих халатах душевно хворим та поміщений на примусове лікування в психушку….

У 1977 р. Москва дозволила Петрові Григоренку виїхати за кордон для лікування, а потім… позбавила його громадянства та заборонила повертатися додому. Тож уряд США надав йому статус політичного біженця, з яким він і помер у 1987 р…

Але набагато драматичнішою виявилася доля одного з творців більшовицького перевороту Льва Троцкого (справжнє ім’я та прізвище – Лєв Бронштейн). Цей уродженець Херсонщини був фактичним творцем Червоної армії, займав при Владіміру Лєніну найвищі державні посади, але з приходом Іосіфа Сталіна потрапив в опалу, в 1929 р. – висланий за межі СССР, а в 1932 р. – позбавлений громадянства.

Перебуваючи у вигнанні та виключений із членів ВКП(б), Лєв Троцкій продовжував активно виступати за світову революцію та доводити, що режим Іосіфа Сталіна – це фактично терористична організація, котра внаслідок державного перевороту захопила владу. За вказівкою «вождя всіх народів» на Льва Троцкого органи ОГПУ-НКВД кілька разів організовували замахи, останній із яких виявився вдалим: завербований чекістами іспанський комуніст Рамон Меркадер проник у кабінет жертви і вбив його ударом льодоруба по голові. Це сталося 20 серпня 1940 р. у Мексиці. За цей кримінальний і політичний злочин Москва присвоїла кілеру звання Героя Радянського Союзу…

Масове промивання мізків в СССР дало свій результат: пропаганді вдалося переконати середньостатистичних громадян, що такі дисиденти як генерал Петро Григоренко чи «вороги народу» на зразок Льва Троцкого – це щось погане та не гідне життя, таке, з чим треба нещадно боротися та проклинати навіть після їхньої смерті.

Тому реакція на те, що відбувається з Міхеїлом Саакашвілі, мабуть, була б іншою, якби зі свідомості українців вивітрився комплекс меншовартісного «гомо совєтікуса».

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з архіву: позбавлений радянського громадянства фронтовик, дисидент і генерал Петро Григоренко.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (224) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 29.1%