Мистецтво надихатиме… депутатів

Мистецтво надихатиме… депутатів


Напередодні квітневого сесійного засідання депутатів у художній галереї Будинку обласної ради відбулося відкриття виставки образотворчого мистецтва студентів Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури.

Її зініціював голова облосередку Українського фонду культури Геннадій Сарапін. Він і розпочав урочисту частину творчої імпрези. Дирекцію, викладачів, студентів вишу та усіх присутніх привітали заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук, радник голови облради Олександр Козлюк, директор Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури Ростислав Собуцький, викладач і художник цього училища Анатолій Стельмах.
– Тут представлено лише 55 робіт, – мовив Анатолій Іванович. – У нашому музеї, холах, залах – їх сотні.
Ця виставка робіт відділення художніх ремесел Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури викликала подивування усіх присутніх. Ніхто й подумати не міг, що в училищі є такі обдаровані учні, які творять настільки професійно і цікаво. А це ж, як хтось зауважив, тільки дипломні та курсові роботи студентів училища.
– Відділення художніх ремесел здійснює ступеневу інтегровану підготовку кваліфікованих робітників за напрямком декоративно-прикладне мистецтво, а також молодших спеціалістів за спеціальністю «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», – каже директор ЛВПУ будівництва та архітектури Ростислав Собуцький. – Вже понад 26 років учні здобувають в училищі фундаментальні знання та професійні навички художнього профілю.
На цьому відділенні навчається близько 112 учнів. Здобувають професії виробника художніх виробів з дерева, виробника художніх виробів з кераміки, живописців. 
Учні та студенти училища – активні учасники міських, обласних та загальноукраїнських конкурсів, благодійних акцій. Із 2000 р. вони взяли участь у майже 90 виставкових акціях, конкурсах та олімпіадах міського, обласного, регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів, за що отримали 117 відзнак, дипломів, подяк та грамот за зайняті призові місця. А торік – диплом першого ступеня учнем нашого училища Русланом Пилипівим за перемогу в міжрегіональному конкурсі фахової майстерності з професії «Різьбяр по дереву та бересті» імені Йосипа Станька, який проводився в Івано-Франковому Львівської обл. У тому ж році Павло Лізов отримав диплом за зайняте перше місце в обласному конкурсі та друге місце в міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки.
За чверть столітній період підготовки фахівців в училищі здобули професію художнього напрямку кваліфікованого робітника 1116 учнів і 278 молодших спеціалістів за спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво». Більше 70% випускників відділення художніх ремесел продовжують навчання у вищих навчальних закладах України та за кордоном. Найбільш популярними закладами вищої освіти для продовження навчання у наших випускників є Львівська національна академія мистецтв, Луцький національний технічний університет, Східноєвропейський національний університет, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука, Українська академія друкарства, Національний лісотехнічний університет, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, Київський університет культури, а також вищі навчальні заклади Польщі, Росії, Норвегії.
Виставка у художній галереї Волинської обласної ради триватиме до 25 квітня 2018 р. 

Володимир МІСЮРА.
Фото Сергія ЦЮРИЦЯ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22%
Мене це не стосується. (10) - 12.2%