«Come back» по-волинськи

3-4 листопада у Луцьку відбувся матч-реванш між БК «Старий Луцьк» та БК «Львівська Політехніка».

Ще зовсім недавно ці команди зустрічалися в Кубку України, де на волинян чекала поразка. То ж цей турнір став можливістю відіграти «чемпіонську першість».

Перша чверть протистояння Луцька та Львова в рамках розіграшу Вищої ліги України з баскетболу пройшла за домінування господарів.

Уже на перших секундах «Старий Луцьк» почав нарощувати перевагу. Вражаючі триочкові Володимира Коцька та Василя Чижа зробили свою справу. Лише активний пресинг гостей наприкінці 10-хвилинки допоміг їм скоротити рахунок до 23:19.

У другому періоді галичани відзначилися командними діями з акцентом на Тютюнника та Завадського. Тривалий час на майданчику трималися цифри 30:29. А от наприкінці чверті почалися гойдалки: 32:34, 35:34, 35:37, 37:37. І остаточний влучний дальній приніс гостям перемогу з рахунком 37:40.

Третій часовий відрізок краще провели гості, які поступового перехопили важелі й почали контролювати поєдинок – 55:66.

У четвертій чверті в «Старого Луцька» геть розклеїлося – відсоток влучності впав, з’явилися поспішні неправильні рішення… А от «Львівська Політехніка» ще активніше почала відпрацьовувати домашні заготовки.

Підсумок першого двобою – 72:89.

Сценарій другого матчу розвивався кардинально протилежно першій зустрічі парного туру. На відміну від суботнього протистояння, у відрив пішли «політехи». Але лучани доволі стійко витримали стартовий нокдаун, а під кінець чверті взагалі зрівняли рахунок. На останніх секундах Едуард Федчук зумів вивести «Старий Луцьк-Університет» вперед – 23:21.

Друга 10-хвилинка тільки підтримала заданий раніше темп. Боротьба стала ще в’язкішою, тож результативність дещо впала. Цей період вдалося відіграти внічию, й на велику перерву суперники пішли за 40:38.

Третя чверть стала повторення суботньої третьої чверті. Галичани так само закрутили темп, за яким не завжди волинянам вдавалося встигати. І відрив почав рости – 42:45, 47:52, 50:58.

Однак один із лідерів команди Ярослава Зубрицького отримав травму. Денис Тютюнник заліз під Олега Салатовця, який випадково ліктем, опускаючи руку, розбив йому носа. Травмованого баскетболіста забрала швидка.

Четвертий період розпочався рахунком 54:64. У цей часовий відрізок гравці «Старого Луцька» вклали усі сили, що залишалися, щоб таки переломити хід поєдинку.

На майданчику розпочалася безкомпромісна боротьба, а господарі, попри різницю у віці, ввімкнули навіть пресинг на чужій половині. І така відчайдушна тактика дала свої дивіденди.

Надзвичайно вчасні точні кидки Федчука, Швагринського й Салтовця, а також Коцькові два триочкові поспіль та скажений прохід і не менш скажений кидок допоміг вийти вперед – 71:69, 73:72.

Фінальні хвилини господарі провели виважено та з натхненням й зуміли втримати потрібний результат. Тож принципова перемога – 76:74.

Перемога над галичанами дозволила нашій команді піднятися на четверте місце в турнірній таблиці. Наступного вікенду лучани зіграють на виїзді проти «Черкаських мавп-2».