Міжнародний діалог у «Волинському братстві» в столиці

Міжнародний діалог у «Волинському братстві» в столиці В столичному офісі Міжнародного громадського об'єднання «Волинське братство» у рамках чергового обміну досвідом 7 листопада відбулася предметна дискусія українських, німецьких, вірменських та грузинських журналістів, медіа-експертів і громадських діячів за міжнародною програмою «Зміна медіа-освіти та перспективи політичного діалогу», який проводиться за підтримки МЗС ФРН.


Голова правління ГО «Форум українських журналістів», заступник голови Волинської облорганізації НСЖУ Володимир Данилюк, медіа-експерт та політичний аналітик Мкртіч Тоноян із вірменського «Центру стратегічних досліджень», професор Кавказького університету, аналітик розвитку ЗМІ Мамука Андгуладзе, представник німецького медіа-центру «Burgerhaus-Bennohaus» Дарія Ярановска та керівник громадського телеканалу «OKTVLudvigsgafen», голова Європейської спілки недержавних медіа «Youth 4 media» Вольфганг Рессманн разом із головою МГО «Волинське братство» Сергієм Шевчуком, його заступницею та очільницею жіночого осередку організації Жанною Шнуренко, членами правління Михайлом Сорокою і Олександром Скіпальським предметно поспілкувалися на тему висвітлення журналістами ходу бойових дій на фронті та в зонах збройних конфліктів, показу проблематики біженців і переселенців, а також – ефективної протидії ворожій пропаганді. Оскільки в України анексовано Крим, а незаконні збройні формування з числа місцевих найманців та російських військових воюють проти нашої держави на  Донбасі, то закордонні учасники отримали чимало важливої інформації про специфіку роботи вітчизняних медіа на цьому напрямку. Крім цього, понад 25 років триває збройний конфлікт у Нагірному Карабасі, а в 2008 р. Росія відторгнула від Грузії Абхазію та Південну Осетію, тож досвід колег із Кавказького регіону також став важливим для всіх учасників конструктивного діалогу.

Особливий інтерес в закордонних гостей викликав позитивний досвід активістів «Волинського братства» в їхній волонтерській роботі для потреб українського війська. Зокрема, Жанна Шнуренко розповіла про невтомну роботу «Бойових швачок», які в найважчий період бойових дій забезпечили бійців усіма необхідними побутовими речами, а сама вона власноруч пошила понад 7000 штук армійських трусів! А народна артистка України Світлана Маригода виконала гостям кілька пісенних творів, із якими регулярно їздить із авторськими виступами на лінію фронту.

У час, коли керівники делегацій спілкувалися в «Волинському братстві» та окреслювали напрямки співпраці, учасники проекту з числа студентів та молодих науковців Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка і факультету журналістики НУ «Одеська юридична академія» під керівництвом тренерів із Німеччини поглиблювали знання з практичного створення якісних медіа-продуктів та цю важливу тему.

Після завершення циклу тренінгів і круглих столів у м. Києві учасники проекту працюватимуть у м. Єревані. А перший етап відбувся в м. Одеса.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото автора: Світлана Маригода виконує українських романс поруч із Олександром Скіпальським і Михайлом Сорокою.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%