Сміттєвоз-фантом від «Валяви»

Сміттєвоз-фантом від «Валяви» Слідство тепер з’ясовує, як приватна фірма умудрилася отримати понад третину мільйона бюджетних коштів, не виконавши договірних зобов’язань.

Ковельське ремонтне житлово-комунальне підприємство №2 вирішило придбати новий сміттєвоз. Упродовж квітня-червня 2013 р.провели конкурсні торги на закупівлю спецтехніки – переможцем стала приватна фірма «Валява», зареєстрована у м. Кременчук Полтавської обл. А вже 15 липня замовник із постачальником уклали договір про купівлю товару коштом місцевого бюджету. Після цього почали відбуватися дивні речі…

Згідно договору, фірма «Валява» зобов’язувалася поставити до Ковеля «восьмикубовий» сміттєвоз марки «ГАЗ-3309» (із боковим механізованим завантаженням) протягом 30 календарних днів після попередньої оплати 50% його вартості. 31 липня РЖКП №2 платіжним дорученням перерахувало 162600 грн зазначеного авансу. І хоч автомобіль комерсанти так і не доставили, 8 серпня КП перед очевидно недобросовісним постачальником (із нульовим розміром статутного фонду, – авт.) здійснило повний розрахунок на всю суму договору – 325200 грн! Із якого дива?

Виявляється, що підставою перерахування бюджетних коштів на користь приватного підприємства стало надання посадовими особами РЖКП №2 Ковельському управлінню Державного казначейства у Волинській області завідомо неправдивих документів – акта та видаткової накладної від 8 серпня 2013 р. щодо приймання-передачі… неіснуючого в Ковелі сміттєвоза.

Як же так? Ковельська влада як мінімум тричі впродовж 2013 р. звинувачувала Державну казначейську службу в створенні критичної ситуації у міській господарці через затримку платежів. «Місто не може повноцінно жити, працювати, головна артерія економіки ледве пульсує», – звучало з місцевих трибун. Керівництво міста з цього приводу навіть ініціювало перед Верховною Радою питання відставки уряду Миколи Азарова. А тут чималі бюджетні гроші пішли в приватну кишеню – як «по маслу»! І тиша панує на владному Олімпі…

Далі – цікавіше. 61-річному начальнику РЖКП №2 Олексієві Богдану, який після виходу на пенсію з посади керівника «Вагонного депо Ковель» Львівської залізниці 2012-го очолив комунальне підприємство, 5 вересня надходить офіційний лист за підписом директора ПП «Валява» Сергія Боєва, котрим останній повідомляє про «закінчення робіт із виготовлення даної техніки», додає, що «модельний ряд сміттєвозів проходить оновлення сертифікатів відповідності, але за наявності затримки». Завершує Сергій Миколайович своє послання до Олексія Денисовича проханням «віднестись із розумінням та підписати додаткову угоду про подовження терміну поставки» документально «переданого» місяць тому сміттєвоза-фантома.

Олексій Богдан, під яким уже «горіла» земля, залишає посаду начальника РЖКП №2, а виконуючий його обов’язки головний інженер Вадим Чосік направляє кременчуцькій фірмі претензію: мовляв, нею «не виконується належним чином договірне зобов’язання і не здійснена поставка автомобіля». Чи знав новоспечений виконувач обов’язків, що «на паперах» сміттєвоз уже давно «прийнятий» на баланс підприємства?

Хто б як не махлював із документами, а закон гласить: зобов’язання має виконуватись належним чином, зокрема – відповідно до умов договору, яким встановлена відповідальність постачальника за несвоєчасне виконання зобов’язань у вигляді сплати замовнику пені за кожен день прострочення. Тільки за один вересень отої пені «накапало» 48780 грн, а на вже й Старий Новий 2014-й!

На грудневому засіданні виконкому Ковельської міськради зайшла мова про нестабільність роботи РЖКП №2, де несвоєчасність виплат зарплатні спричинила гостру кадрову проблему.

– Навіщо купляти нову техніку, коли й на існуючій немає кому працювати? – запитував себе і підлеглих ковельський мер Олег Кіндер. – Сміттєвоза пригнали, чи ні?

– Ні, не пригнали, – без оптимізму «відрапортував» начальник відділу комунального господарства міськвиконкому Олександр Балак.

Дивина, та й годі! Бо якусь хвилину перед цим ковельські чиновники звично оповіщали про «диверсії». Мовляв, не можуть освоїти забезпечену коштами статтю бюджетних видатків на «поповнення статутних фондів» комунальних підприємств, бо є проблема по казначейству – не оплачують! То де ж правда? І поки міське керівництво, гамірно дебатуючи, дошукувалося винуватця, на засіданні тихо сидів, малюючи щось на папері, безпосередній учасник «сміттєвозної» епопеї – пенсіонер Олексій Богдан, щоправда, в недосяжній для критики іпостасі – члена виконкому.

«Прокуратура уже займається», – проінформував мера хтось із зали.

Авжеж! Зважаючи на завдані місцевому бюджету збитки у великих розмірах та пасивність установ, які покликані законом не допускати подібні прояви зловживань, автор цих рядків завчасно звернувся із журналістським запитом до компетентних органів. Як наслідок – Ковельський міжрайонний прокурор Василь Лопоха відкрив кримінальне провадження за ч. 2  ст. 364, ч. 2  ст. 366 КК України (зловживання службовим становищем та службове підроблення, які спричинили тяжкі наслідки), що карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років. Матеріали направлено до слідчого відділення Ковельського міського відділу внутрішніх справ.

…А по області уже гриміли слова голови облдержадміністрації Бориса Клімчука: «Товаришу Кіндер, до вас звертаюся і до інших: не розказуйте нам про євроінтеграцію в той час, коли там, де ви керуєте – воровство, кумовство і сватовство».

Ярослав ГАВРИЛЮК.

На фото із сайта «Автобазар»: такі сміттєвози марки «ГАЗ-3309» й досі продаються кременчуцькими власниками…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%