Краще співають тільки янголи

Краще співають тільки янголи Як «жешувські соловейки» лучан віншували.

До Луцька завітав відомий кафедральний чоловічий хор «Pueri Cantores Resovienses» із Жешува (Польща). Тож на недільній месі у кафедральному костелі Святих апостолів Петра і Павла звучав не лише орган, а й хоровий спів. Після служби Божої колектив виступив перед прихожанами з колядками. Прозвучало близько двадцяти творів польською, українською, іспанською, англійською мовами. Мало того, у репертуарі є навіть колядки японською. Хоровий спів поєднувався із сольними партіями, грою на електричному фортепіано (Міхал Якубчек).

– Колектив засновано у 1985 році з ініціативи Уршулі Єнчмєнь-Біскупської, – розповідає Станіслав Жироцькі. –  За ці роки дав сотні концертів у різних країнах світу. Хор виступав на міжнародних фестивалях, зокрема в Австрії, Данії, Франції, Німеччині та Італії.

Сам Станіслав Жироцькі – директор Жешувської гімназії і ось уже 28 років найвідданіший хорист і концертмейстер цього унікального колективу. До нього входить майже 80 співаків, але в закордонні турне виїжджає лише півсотні. Наймолодшому учаснику – 7 літ, найстаршому – 69. Слухаючи їхній спів, думалося, що краще за них співають, певно, тільки янголи. Чистота і звучність, дитяча мрійність і чоловіча хоробрість, ритміка, світлість почуттів.

Вистцп кафедрального хору.

– Як вам вдається гармонізувати таку велику вікову гаму хлопчачих і чоловічих голосів? – поцікавився у диригента Марчіна Флорчака.

– Справді, не просто шукати гармоніки у такому численному і різновіковому багатоголоссі, – мовить Марчін. – Але тут на поміч приходять Бог і професійні навички.

Станіслав Жироцьки з працівниками польського консулату.

Марчін Флорчак – професійний скрипаль, ще навчається на факультеті хорового співу. Разом зі Станіславом Жироцькі щороку прослуховують близько 6 тис. восьмирічок, щораз ускладнюючи завдання для найталановитіших. Шукають співаків по всіх навчальних закладах міста та округи. З них вибирають 120 найкращих. У процесі занять відсіюються ще 60. Та з них у хорі залишається тільки 20. Але це вже фанати. Як, скажімо, соліст Бартош Чернецькі. У хор прийшов хлопчаком, тепер – відомий тенор, йому за 30, голос – мов архангельська сурма! У нім – і грім, і тиша, й душа народної пісні. Бартош – справжня перлина і гордість кафедрального хору, а ще – приклад для хлопчаків. Дивлячись на їхні чубчики та ясні янгельські личка, чисті оченята, які сяють, мов зорі, та сиплють промінцями, стає радісно на душі. І, звісно, про таланти піклується держава, міська влада, цьому сприяють духовні отці, вчителі й батьки. Хор має прекрасні концертні костюми та комфортний автобус для співучих подорожей. У Луцьку, окрім костелу, «соловейки Жешува» виступали перед курсантами військового ліцею, також побували у Рівному, де дали концерт для прихожан місцевого Петро-Павлівського костелу. Луцьк польським колядникам сподобався, особливо вразив замок Любарта, його картинна галерея. Різдвяно-Водохрещенська атмосфера, а ще – сніжна хуртовина, яка цими днями прогулювалася старим містом, додала харизми і святкового настрою незвичним колядникам. Окрім сакральної та класичної музики, хор співає також народні й естрадні пісні. Тож поряд із творами «Тихая ніч», «Спи, Ісусе», «Бог ся рождає», «Will We Know Him» та інших прозвучало і кілька народних співанок, зокрема про розквітлі стокротки (ромашки) під небом Вітчизни, розчуливши багатьох до сліз. Слова подяки висловили хористам Генеральний консул Польщі у Луцьку Беата Бживчи та настоятель храму отець-канонік Павло Хом’як. А ми, прощаючись із цим неординарним колективом, передали новорічно-різдвяні вітання жешувцям.

Вітання читачам "Волинської газети".

– І ви від нас привітайте читачів «Волинської газети»! – десятки дитячих долоньок затріпотіли у повітрі. – Доброго і щедрого усім року!

З хорві - у храмовий зал.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото Анатолія Оліха та автора.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 31.8%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (9) - 40.9%
Мені байдуже. (5) - 22.7%