«Я душу бісові продам за ніч з тобою…»

«Я душу бісові продам за ніч з тобою…»

Чому пожежа в французькому Соборі Паризької Богоматері призвела до дипломатичного скандалу в Україні?


В другій половині дня 15 квітня ц. р. спалахнула пожежа на одній із веж легендарного Нотр-Дам де Парі – Собору Паризької Богоматері, який став відомим на весь світ після першого історичного роману Віктора Гюго, опублікованому ще в 1831 р. Захоплюючі події, пов’язані з неповторною Есмеральдою та горбатим дзвонарем Нотр-Дам де Парі Квазімодо, а ще – їхнім лютим ворогом, настоятелем собору Клодом Фролло

Екранізація роману ще в радянському кіно теж привернула додаткову увагу до драматичних та феєричних подій Середньовіччя на Старому континенті, як і слова з пісні «Я душу бісові продам за ніч з тобою…»…

Чому спалахнув вогонь на дзвіниці храму, котра перебувала на реконструкції, наразі з’ясовують правоохоронці. А от пожежники справилися зі складним завданням порятунку святині, хоча стеля Нотр-Дам де Парі таки завалилася, значна частина розкішного оздоблення або пошкоджена, або втрачена назавжди…

Президент Франції Еммануель Макрон уже заявив, що гроші на капітальну реконструкцію храму будуть частково виділені з бюджету країни, а частково їх пожертвують небайдужі громадяни.

І не мала б ця історія прямого стосунку до України, якби не примітивні політтехнологи. Приміром, прихильник діючого президента Тарас Березовець висловив припущення, що Собор Паризької Богоматері спалахнув тому, що в Парижі недавно побував… кандидат у Президенти України Володимир Зеленський (слід зазначити, що з Еммануелем Макроном в один той самий день зустрічалися і Володимир Зеленський, і Петро Порошенко, – авт.).

«Взагалі, Макронові дуже повезло, що після приїзду Зеленського згорів лише Собор Паризької Богоматері. Адже ж міг і Єлисейський палац полихнути», – написав Тарас Березовець.

Це викликало не лише хвилю обурення, але й дипломатичний демарш, адже Єлисейський палац – це офіційна резиденція найвищого керівництва Франції і також один із символів цієї держави..

«Як Вам не соромно? Ганьба!», – написала в соцмережах для Тараса Березовця Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки Ізабель Дюмон.

Утім, пожежа в Нотр-Дам де Парі викликала і щирий смуток в Україні. Зокрема, чимало волинян, які мали за щастя безкоштовно відвідати легендарний собор (бо фактично всі інші історичні та культурні об’єкти на зразок Версалю – платні), зі смутком згадують унікальні зовнішні форми та неповторне внутрішнє облаштування храму. І вірять – Собор Паризької Богоматері постане зі згарища ще красивішим.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото "Радіо Свобода" та автора: пожежа у Нотр-Дам де Парі; таким був собор до трагедії.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%