Громадські об’єднання

Громадські об’єднання


В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» жителів Волині консультує начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Антон Ігорович Кустик.

– Чи можна створювати відокремлені підрозділи громадських організацій за межами України і в якому порядку? Василь Петрук.
– Закон України «Про громадські об’єднання» визначає у статті 3 принцип вільного вибору території діяльності громадських об’єднань, який полягає у праві громадських об’єднань самостійно визначати територію своєї діяльності, крім випадків, визначених законом. Вищезазначений Закон також регулює порядок утворення відокремлених підрозділів на території України і не має екстериторіальної дії, тобто не поширюється на правовідносини, що виникають за межами території України. 
Процедура утворення таких підрозділів має визначатись статутом громадського об’єднання, що передбачено пунктом 9 частини першої статті 11 Закону України, а порядок легалізації (реєстрації) за межами України – законодавством тієї країни, де буде діяти відокремлений підрозділ. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (11) - 13.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 48.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (19) - 22.6%
Мене це не стосується. (10) - 11.9%