Особливе відрядження

Особливе відрядження

Велосипед від «Волинської газети» – у подарунок доросинівським поштарям, які кажуть, що видання – надто дороге!..

Не станемо вникати у внутрішні справи Волинської дирекції ПрАТ «Укрпошти», яку очолює Іван Шевчук, та втручатися у критерії, за якими визначаються кращі сільські відділення, але що робиться за критеріями, осягнути які важко, то це однозначно. 
Такий висновок напросився сам собою, коли Іван Олександрович запропонував нашому виданню преміювати велосипедом, придбаним за редакційні кошти, начальника поштового відділення с. Доросині Рожищенського району Аліну Савчук. Пропозицію ми прийняли, висловлюючись партштампом радянської доби, «до неухильного виконання»… Зі свого боку, Іван Шевчук надав для транспортування в село поштовий автомобіль.
Дещо перервемо розповідь, яка починалася виключно з позитивних емоцій, аби коротенько нагадати читачам історію цього села, що йому колись працівник Рожищенської районної газети «Світло Жовтня» (нині «Наш край») Петро Панасюк присвятив чудовий вірш: 
«Доросині мої, Доросині. Це найкраще село на Волині»… 
В усі часи тут жили та працювали люди, вірні хліборобському ремеслу.  Саме в цьому селі зродився вперше на Волині Герой Соцпраці. Ним став керівник місцевого господарства Володимир Вірний. 
Перша згадка про Доросині, уже як про село, в письмових документах датується 1447 р., коли «… сам Казимир Божою милістю король польський, великий князь литовський, руський… дозволяє своїй тітці Федці Шилович, старостині луцькій, свій маєток Любче й Доросинь після своєї смерті записати кому завгодно з родичів».
І другий документ, який оповіщає, що «…Федка, дочка Юрини, дружини Олізара Шиловича, маршалка землі Волинської і старости Луцька, записує свій маєток Любче з Доросинями, Залісцями і островом Козинським зі стави й ставища, з лови й ловища, з боброви гони, з соколини гнізда, з лісу й діброви, з поля і сіножаті… своєму племінникові князеві Богданові Васильовичу»
У цьому селі народилися солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни Андрій Заєць та Заслужений журналіст України, головний редактор, а згодом директор ТВО «Волинське радіо» Василь Федчук, який у своїх нарисах, репортажах, аналітичних та публістичних кореспонденціях багато розповідав про трудову та бойову звитягу своїх земляків, що є для нього і досі найдорожчими землянами на нашій планеті Сонячної системи. Життя, побут та звичаї доросинців майстерно зобразив у своїх книгах і колишній вчитель місцевої школи Степан Курило-Шванс.  У кожній хаті, окрім місцевого та республіканського радіо, яке  слухали щоденно, було кілька примірників газет. 
На жаль, було. А що нині ? Трохи згодом…
Подарунок «Волинської газети» припав до душі новій його власниці, молодій та симпатичній Аліні Савчук – начальнику доросинівської пошти. Схвально відгукнулися про дамський «ровер» і листоноші відділення. Мовляв, на такому «коні» доставляти кореспонденцію – велика радість. 
Пані Аліна – місцева. Мама, Ніна Георгіївна, працює продавцем у магазині. Тато, Олександр Миколайович – електромонтер. В Аліни є двоє братів: Олександр та Едуард.  Після школи закінчила Ковельський медичний коледж. У свої 23-ті обзавелася сім’єю. Її суджений Святослав родом із с. Кременець того ж таки Рожищенського р-ну. Молодий чоловік – справжній герой нашого часу. Він не тільки відчув власноруч усі жахіття війни, яку веде проти нас шовіністична Росія, а й зазнав усіх страждань сепаратистського полону. Про біль та переживання його рідних говорити не доводиться. У них іноді кров застигала в жилах, коли думали, що принесе кожен наступний день. Бог виявився ласкавим до долі волинянина. Тепер Святослав разом із Аліною тішаться синочком Іллюшею, якому три з половиною рочки. Поштарем Аліна стала у листопаді минулого року. Хоча стала – це досить високопарно. Почала навчатися азів цієї непростої та водночас такої необхідної професії, яка вимагає багато навиків. 
– Коли попробувала, зрозуміла, що в мене виходить і це моє, – зізнається щиросердно. – Освоюватися мені допомагали листоноші, у нашому відділенні їх троє. Валентина Кривов’язюк, яка обслуговує жителів Доросинь, уже 34 роки старання та сумління у роботі проявляє листоноша с. Кияж Віра Синя, а ще Наталія Матящук, яку завжди з нетерпінням чекають у Вічинях. Усі стараються виконувати доведенні завдання. У нас дуже хороша передплата. І це дуже похвально.
Ось і прийшла пора до «трохи згодом», про що зазначалося раніше.
– А скільки передплатників «Волинської газети» у вашому відділенні? Це запитання дещо спантеличило мою співрозмовницю, на виручку якій поспішили листоноші.
– Дуже дорога ваша газета. Раніше кілька примірників було, а тепер не хочуть. Ми ж не можемо заставити...
Цього робити ні в якому разі й не треба. Силоміць нав’язувати свою волю людині не потрібно. Краще поміняти регресивне мислення на прогресивне. Хіба 30 грн навіть для пенсіонера-мінімальника не підйомна сума? Не віриться... Тільки ж, звісно, не стане листоноша кожного місяця виписувати квитанцію передплатнику. Це буде накладно для нього. Саме з таким підходом і мають працювати поштарі, яких ми з повним правом вважаємо своїми надійними партнерами.
Сподіваємося, що в такому ранзі ми сприйматимемо їх і надалі. А ще більш, ніж упевнені, що працівники Доросинівського відділення повернуть селу славу читаючого, у тому числі і за допомогою «Волинської газети», подарунок якої хай прислуговується в такій благородній справі!

Володимир ПРИХОДЬКО. 

На фото автора: Доросинівська сільрада; Аліна Савчук із редакційним подарунком.

Від редакції. А що щось від самісінького початку пішло не так, підтвердила навіть техніка. Редакційний фотоапарат у с. Доросині відмовився адекватно працювати, змазуючи різкість чи не на кожному зображенні… Віримо і знаємо, що після втручання справжніх фахівців чіткість відновиться не лише в роботі фотоапарата, але й співпраці з поштовиками.   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (40) - 49.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22.2%
Мене це не стосується. (10) - 12.3%