На березі Світязю

На березі Світязю


Лісівнича база відпочинку на Світязі – одна з найпопулярніших в Україні. Цьогоріч відпочинковий сезон тут розпочався з приходом літнього тепла – 1 червня, та на повну база запрацювала на Трійцю, 16 червня. Фахівці прогнозують, що відпочинковий сезон у цім краї протримається до кінця серпня.

– Вже зараз усі місця на вихідні розписано по серпень, – розповідає голова профспілкового комітету ДП «Шацьке УДЛГ» Марія Семерей. – Найбільше заявок попри наших працівників також подали мешканці  Львівщини, Рівненщини та столиці України. Було чимало дзвінків з Полтавщини й Івано-Франківщини. Зараз тут перебуває делегація дітей з Луганщини, найближчими вихідними приїдуть на відпочинок білоруси.
Звісно, пріоритетом користуються лісівники Волині, зокрема, вже подали заявки на відпочинок своїх працівників ДП «Ківерцівське ЛГ», «ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Любомльське ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «Маневицьке ЛГ»,  ДП «Городоцьке ЛГ» та інші. 
– Частину вартості путівок нашим працівникам оплачують профспілкові комітети, частину  – самі відпочиваючі, – каже Марія Андріївна. – Як правило, вони приїжджають до нас сім’ями чи й колективами. 
Цьогоріч на підготовку відпочинкової бази до літнього сезону ДП «Шацьке УДЛГ», у віданні якого знаходиться «лісівничий Буковель», витратило майже 150 тис. грн. 
– Потрібно було підфарбувати дерев’яні конструкції, поміняти сантехніку та пристрої для очищення води, оновити постіль, подбати про газони, квітники, придбати пральні і миючі засоби, – мовить Марія Семерей. – А ще торік закупили і випустили у ставки 200 кг  малька риби – карпа, карася та бичка. 
Варто віддати належне господарям: вони подбали, щоб був затишок і комфорт у фешенебельних номерах, бесідках, на пляжі... Усі приміщення приваблюють сучасним інтер’єром, зручностями,  тут ідеальний порядок, вишукана постіль,  є можливість переглянути телепередачі, пограти в ігри. Човни, велосипеди, лежаки, бесідки, мангали, дрова, м’ячі, тенісні ракетки – все для відпочивальників. Діти особливо полюбляють теніс, дорослі віддають перевагу пляжному футболу і волейболу, рибалки воліють посидіти з вудкою біля ставочків або й човном заплисти за очерети на ранішній чи вечірній лов. Любителі мандрівок рушають на велосипедах оглянути околиці чи й гайнути у найближчий лісок за чорницями й грибами. Поряд – старовинна церква та монастир, що також важливо для духовного життя.
 – У нас одночасно може перебувати 60 відпочивальників, – уточнює Марія Семерей. – Зараз на базі, як вже розповідала, відпочиває делегація з Луганської області – 33 дітей та 5 супроводжуючих, ще 17 дорослих – з Волині.
– Скільки коштує номер для відпочинку? – цікавимося.
– Як який, – мовить на те голова профспілкового комітету. – Двомісний – від 400 до 600 грн за добу, тримісний – від 700 до800 грн, 4-6 місні – від 1000 до 1500 грн.
– Чи з’явилася якась родзинка у номерах відпочивальників цього сезону?
– Так, це березовий сік нашого виробництва, – усміхається Марія Андріївна. – Він є у кожному номері. 
Гуляючи затишним подвір’ям бази відпочинку, завітали до їдальні. Як і минулого року, її орендує в учбово-досвідного лісового господарства підприємець Людмила Козачук. Про «смачне меню» також дбають Марія та Людмила Романці. Побачили у їдальні й відвідувачів. Виявилося, це відпочивальники з поблизьких баз, але обідати ходять «до лісівників», кажуть смачно і відносно не дорого.
Зараз на відомчій базі лісівників працює дев’ять працівників – комендант, адміністратор, три працівниці, що дбають про чистоту приміщень, двірник, три охоронці. Кожен із них має вдосталь обов’язків, разом вони – команда, яка дбає про курортну лісівничу перлину, бо саме такою і є ця база відпочинку на мальовничому березі Світязю. Наприклад, охоронця Василя Озімка застали з сікором у руках: косив траву. А ще він залюбки вмикає автоматику, що відповідає за підлив газонів, стежать охоронці за порядком і чистотою.
Комендант Іван Янчук проводить теритторією, розповідає про історію створення цієї лісівничої перлини. Виявляється, свого часу Іван Вікторович закінчив гірничий технікум у м. Красний Луч (тепер Хрустальний), і навіть встиг попрацювати шахтарем, відтак вступив на навчання до Львівського лісівничого інституту, а після його закінчення повернувся у рідні краї, адже народився поряд зі Світязем – у с. Самійличі, тож і став працювати у Шацькому учбово-досвідному господарстві. Був начальником лозосувенірного, а відтак і консервного цехів, деревообробного лісокомплексу, інженером лісогосподарства.
– А першу базу для відпочинку лісівників тут збудували ще за Анатолія Олексійовича Голіка, – мовить досвідчений лісівник-практик, а нині комендант Іван Янчук. – Від неї вже й сліду не залишилося, одне місце і хіба що оця криниця, де можна попити джерельної води.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (40) - 49.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22.2%
Мене це не стосується. (10) - 12.3%