Сторінками минулого 11.07.2019

Сторінками минулого 11.07.2019

85 років тому
Землю без викупу!
«Ковельський окружком КПЗУ звернувся до селян із відозвою, де закликав організувати страйкові комітети для керівництва боротьбою під гаслом: «Земля селянам без викупу! За робітничо-селянський уряд!». І застрайкували в усіх селах повіту. ЦК КПЗУ, випущеній у прокламації під час срайку, писав: «У момент, коли робітники Лодзі, Варшави, Домброва і Білостока, друкарі і перкуарі Львова стали на боротьбу проти урядових законів – героїчні селяни Ковельщини поспішили їм на допомогу».
(«Волинь», 1934 р.).

70 років тому
Ліс – Донбасу
«Трудівники Цуманського лісопильного заводу активно включилися в заготівлю та відправку лісу для потреб шахт Донбасу. Особливо ударно працювали жінки, а робітниці Ф. М. Денисюк і П. Н. Арендарчук виконували змінні завдання на 130%».
(«Советская Украина»).

30 років тому
Шофер замість начальника
«Голова парткомісії обкому КПУ М. О. Лоянич запропонував начальнику відділення міськвійськкомату В. І. Корсакову зайти до нього в службовий кабінет і взяти його на військовий облік, на якому він не перебував як офіцер запасу з вересня 1987 р (замість 7 днів згідно із Законом СССР про військовий обов’язок). Але підполковник Корсаков виявився принциповим і Марку Олександровичу довелося заплатити штраф. Випадок у місцевому вимірі безпрецедентний. Як і історія з колишнім головою облагропрому Є. І. Кирильчуком, котрий у військкомат прислав замість себе свого водія, щоб той виконав його особисті обов’язки як офіцера запасу».
(«Правда Украины». 1989 р.).
На фото Богдана ГОНЧАРУКА: Євген Кирильчук у статусі народного депутата України отримує чергову нагороду.

10 років тому
Визнання
З нагоди Дня Конституції Президент України Віктор Ющенко нагородив велику групу волинян. Ордени та медалі в облмуздрамтеатрі вручив голова облдержадміністрації Микола Романюк. Серед нагороджених орденом «За заслуги» ІІІ ст. – головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк.
(«Волинська газета»).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 25.4%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (35) - 52.2%
Мене це не стосується. (5) - 7.5%