Сторінками минулого 25.07.2019

Сторінками минулого 25.07.2019

75 років тому
Демобілізація Фьодорова
«У травні 1944 р. екс-першого секретаря підпільного обкому партії, командира партизанського з’єднання, генерал-майора і Героя Радянського Союзу Алєксєя Фьодорова викликали з Волині в столицю. «У ЦК партії нам сказали: «Партизанська слава – як партизанське багаття… Якщо підкидати мокрі сучки або взагалі нічого не підкидати, воно згасне…». Тому, коли ми разом зі Строкачем переступили поріг ЦК КП(б)У, то почули: «Вважайте, що для вас війна закінчена. Ви ж не заперечуєте, що ось хочемо кинути вас на господарські рубежі, на партійну роботу?». «Які можуть бути заперечення, якщо треба? – відповів я».
(Олексій Федоров. «Остання зима», 1983 р.)

 25 років тому
Зойк «Ганьба!»
«19 липня. Сьогодні новий Президент України Леонід Кучма приймав присягу. «Червоні кхмери», напевно, розчарувалися в усьому: сидів під синьо-жовтим прапором, присягу складав, поклавши руку на старовинне Євангеліє. У Кравчука було дещо інакше: права рука на серці, ліва – розчепірена на Євангелії і Конституції України. Цей до Конституції не дотягнувся. Зате в промові кинув пряника своїм, сказавши, що українська мова в Україні буде державною, а російська – офіційною. Зал радісно зірвався оплесками, в яких втопився чийсь відчайдушний зойк «Ганьба!».
(Полікарп Шафета, «Щоденник без цензури», 1994 р.).
На фото «Української правди»: присяга Президента Леоніда Кучми.

20 років тому
Бурштинові піонери
«Витративши чимало сил і здоров’я, щоб крадькома накопати відро бурштину, жителі Володимирецького р-ну на Рівненщині сподівалися на ньому заробити кругленьку суму. Адже за 200-грамовий камінець можна на «чорному ринку» отримати до 300 «баксів»! Хотіли продати товар у Польщі чи Литві, але тут нагодилися з Волині покупці, які «відвалили» за відро бурштину 1500 «зелених»… А потім виявилося, що долари – фальшиві…».
(«Досвітня зоря», 1999 р.).

5 років тому
Допомога фронту
«Редакція «Волинської газети» з допомогою луцької фірми «Ліга-спорт» через солдата Володимира Харченка вручила бійцям батальйону тероборони «Волинь», які воюють на Донбасі, партію теплих спортивних костюмів. Одяг допоможе солдатам краще долати холод в окопах і дозволить ефективніше виконувати бойові завдання». 

(«Волинська газета», 2004 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.3%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 26.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (32) - 50%
Мене це не стосується. (5) - 7.8%