Адаптаційний період першокурсника

Адаптаційний період першокурсника

Літо позаду, а з ним і вступна кампанія. Вчора абітурієнти, сьогодні –студенти, переступають поріг омріяного навчального закладу освіти, де буде проходити, найближчих три чи чотири роки, їхнє чудове студентське життя.

Для підлітків – це перша, але не остання свідома зміна середовища: навчальний заклад, оточення, місце проживання; знайомство з новими викладачами, одногрупниками, тощо.
Одна з важливих проблем будь якого навчального закладу – це адаптація дитини до нових психолого-педагогічних умов навчання. Не виключення і вища школа, де навчальна діяльність студента різниться від учнівського середовища.
Адаптація – (лат. Adapto, – пристосовую) – пристосування живого організму до динамічних умов зовнішнього та внутрішнього середовища. Адаптація соціальна – (лат. Socialis, – суспільний) – процес активного пристосування індивіда до соціального середовища, в якому він перебуває. Неадекватна поведінка індивіда у соціальному середовищі, сформована на неправильному уявленні про себе і свої можливості, призводить до порушення соціальної адаптації. Соціальна дезадаптація людини може бути наслідком систематичного вживання наркотиків, алкоголю, органічного захворювання, важкого каліцтва, функціонального психічного захворювання тощо («Психологічна енциклопедія»).
У кожного підлітка адаптація відбувається по-різному. Вона залежить від ціннісних орієнтацій, цілей, які він перед собою поставив та можливостей їх досягнення в конкретних ситуаціях.
Спроможність адаптуватися, бути готовим до труднощів, знайти своє місце «під сонцем» у цьому дорослому житті, є одним із головних завдань молодої  особистості, а в майбутньому – професіонала своєї справи. 

Наталія ВЕРЕМІЙЧИК, 
психолог КТБП СНУ імені Лесі Українки. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (11) - 13.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 48.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (19) - 22.6%
Мене це не стосується. (10) - 11.9%