Де ридав Жуков і заплакав Кутузов…

Де ридав Жуков і заплакав Кутузов…

Місто і село розмежувала не стара залізнична колія, а амбіції місцевих вождів…

Внаслідок ковельських усобиць частина міста перетворилася… на село. Народ обурюється, місцеві чиновники тицяють пальцями один на одного. В області людей нарешті вислухали і… Що порадили м. Ковелю та Дубівській ОТГ?
У Місті залізничників та на його околицях – халепа. З дива-дивного частина міської вулиці опинилася в віданні… новоствореної Дубівської об’єднаної територіальної громади! Мало того: що ця вся реформа відбулася без відома громадян, які мали ковельську реєстрацію, а тепер опинилися в статусі «безпаспортних» селян…
Ще в 2011 р. облрада на сесійному засіданні затвердила зміни до меж населених пунктів в частині с. Дубове Ковельського р-ну, яке впритул підходить до м. Ковеля і фактично перетворилося на його передмістя. Перейшов залізницю, і ти вже на території чи села, чи міста…
Головою облради тоді був Володимир Войтович, Ковельську райдержадміністрацію очолював Сергій Матящук, головою однойменної райради трудився Петро Якубук, а Дубівську сільраду вів до нових звершень Павло Безека. Зрозуміло, що Містом залізничників управляв вже майже забронзовілий від часу перебування при владі Олег Кіндер…
Як могло статися, що, змінюючи межі населених пунктів, чиновники не змогли розібратися з мешканцями 56 квартир по вул. Кутузова, де люди проживають в статусі військового містечка №25 м. Ковеля, ніхто тепер толком сказати не може. Як і відповісти на наступне, цілком логічне запитання: чому в процесі створення на базі сільради вже нової Дубівської ОТГ (входять с. Дубове, Городище, Облапи) вже наприкінці 2016 р. усі місцеві та обласні органи влади не вникли в суть застарілої проблеми та запалили «зелене світло», даючи дозволи на створенню та реєстрацію нового самоврядного органу, щоправда, вже з головою ОТГ Романом Троцюком?
Таким чином військове містечко №25, яке належить до Володимир-Волинської квартирно-експлуатаційної частини і підпорядкована Міністерству оборони України, опинилося на території села, саме того не відаючи...
І жили б собі люди, самі того не знаючи, що їхні будинки по вул. Кутузова чудернацьким чином перетворили з міських на сільські, коли б не банальна обставина: у березні 2019 р., коли мешканці звернулися до міського ЦНАПу за оформленням пільг та субсидій, їм відмовили. Бо, мовляв, за документами, вони вже живуть не в м. Ковелі, а в Дубівській ОТГ!
– Склалася така ситуація, що ми не знаємо, де проживаємо. В паспорті ми зареєстровані в м. Ковелі на вул. Кутузова, а по інших документах – в с. Дубове на вул. Кутузова!.. Все наше життя, вся інфраструктура, всі комунікації пов’язані з містом! Ми не можемо отримати пільги, субсидії, бо до ЦНАПу м. Ковеля вже не належимо, а в селі ми не хочемо реєструватися. Зараз ми у підвішеному стані! – з такими бідами прийшли до обласних керівників мешканці містечка №25, втомившись оббивати пороги ковельських кабінетів.
Т. в. о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук не лише зустрівся з ковельчанам, але й провів нараду не тільки зі своїми заступниками Денисом П’ятигорцем, Валентином Цьосем і керівниками окремих структурних підрозділів. В ній взяла участь голова облради Ірина Вахович, а також приїхали в м. Луцьк Ковельський міський голова Олег Кіндер і голова Дубівської ОТГ Роман Троцюк.
«Міський голова Ковеля Олег Кіндер стверджує, що люди стали заручниками ситуації. За його словами, місто готове внести зміни до Генерального плану та приєднати до себе частину території Дубівської ОТГ по межі міських комунікацій. Проте ОТГ не хоче втрачати землі, адже громада розвивається, на її територію  активно заходять інвестори...».
Що спробував пояснити про метаморфози «адмінреформи по-ковельськи» голова ОТГ Роман Троцюк, наразі сказати важко. Проте що ця територія справді має велике стратегічне значення, то це відомо давно. Коли почалися гоніння на вже опального маршала Георгія Жукова, то органи держбезпеки СССР поклали на стіл Іосіфу Сталіну вбивчу інформацію. Саме на залізничному полустанку біля с. Дубове попід Ковелем німецькі військовополонені перевантажували з вагонів вузької колії в вагони широкої тисячі тонн «трофейного» майна!
Врешті, не справи днів, що давно минули, наразі мають актуальність: в цьому районі збереглася вузька європейська залізнична колія до Польщі. Земельні ділянки тут користуються підвищеним попитом для забудови. Та й дачники вже давно облюбували північну частину Ковеля, де є вся інфраструктура. Тому інтерес до території великий. І не лише в інвесторів. Але от про простих людей із вул. Кутузова в гонитві за реалізацією грандіозних і кутузовських планів… забули.
Що ж тепер робити, раз треба вносити зміни до Генерального плану м. Ковеля, щоб повернути військове містечко під юрисдикцію міста, тоді як керівництво ОТГ не бажає розлучатися з «новими селянами»?Директорка Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод сказала, що це особливе питання «вирішуватимуть у винятковому порядку»:
– Усі пільговики отримають соціальні виплати, якщо дадуть управлінню соцзахисту райдержадміністрації заяву, підписану головою ОТГ, про фактичне проживання у Дубовому. Що стосується отримання субсидії – без місця реєстрації цю пільгу отримати неможливо. Тому мешканцям військового містечка треба тимчасово зареєструватися у с. Дубовому до початку опалювального сезону, аби отримати відповідні кошти.
У підсумку, тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук запропонував два варіанти розвитку подій:
– Або депутати Дубівської ОТГ приймуть рішення передати частину території, де знаходиться військове містечко та суміжні з містом землі, м. Ковелю, або звертатися потрібно до Верховної Ради та приймати рішення на вищому рівні, –підсумував, вислухавши всіх учасників зустрічі, Олександр Киричук. – Проте на сьогодні головне, аби мешканці отримали всі необхідні пільги та субсидії.
Тож очільник виконавчої гілки влади в області рекомендував Ковельському міському голові Олегу Кіндеру спільно з головою Дубівської ОТГ Романом  Троцюком «напрацювати консолідоване рішення щодо врегулювання цієї проблеми. 
Як обидва ковельських голови збираються «регульовувати» цю проблему, наразі незрозуміло, бо часу для цього мали майже 3 роки.
Та й не тільки суть конфлікту полягає в небажанні людей без їхньої згоди змінювати свій статус городян на селян та вносити зміни в документи. І навіть не в пільгах та субсидіях справа. 
Ну, минулі парламентські і президентські вибори відбувалися що в місті, що в ОТГ, без особливих відмінностей: і за всіх кандидатів на посаду глави держави могли проголосувати жителі військового містечка №25, і за претендентів на роботу в парламенті. Але в наступному році – вибори місцеві. І це означає, що в м. Ковелі та в Дубівській ОТГ будуть і голів окремо один від одного обирати, і депутатів. І ось тут статус та місце реєстрації мають визначальне значення.
А, може, цей кутузовсько-жуковський (або генералісімусько-маршальський чи, точніше, провінційний кіндеро-троцюківський?) вузол розрубати простіше? Чи не логічніше в процесі чергового етапу терадмінреформи просто приєднати с. Дубище, до м. Ковеля і створити нову об’єднану територіальну громаду? Бажаючим бути при владі, це, звичайно, не сподобається. 
Зате людям менше клопоту і на бюджет легше навантаження… Бо, наприклад, голови Ковеля та Дубового приїхали в м. Луцьк у відрядження та ще й на службовому автотранспорті…

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора та відділу інформаційної політики облдержадміністрації: не стара залізниця розкраяла місто та село; учасники «миротворчої» наради в м. Луцьку.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (11) - 13.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 48.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (19) - 22.6%
Мене це не стосується. (10) - 11.9%