Подвійний ювілей

Подвійний ювілей

Ключовий момент дійства в заповідному с. Кульчин на Турійщині – першокласники різних епох разом привітали земляків із подвійним ювілеєм улюбленої школи!

Отже, с. Кульчин Турійського р-ну, котре належить до складу Турійської об’єднаної територіальної громади, розташоване не просто за кілька кілометрів від селища, а на особливій території, котра має статус заказника «Кульчинська соснина». Повітря тут – напрочуд чисте, бо скрізь, навіть біля стареньких хатин і нових будинків, ростуть великі хвойні дерева. А ще тут живуть дружні та мудрі люди, в яких 1 вересня 1959 р. відбулося перше свято – тут відкрили початкову школу.
Село розвивалося, збільшувалася кількість населення, підвищувався освітній рівень, тож рівно через 30 літ у с. Кульчині було урочисто здано в експлуатацію нове приміщення навчального закладу, де спочатку розмістилася середня, а зараз – школа І-ІІ ступенів.
Тож педагогічний колектив і батьківський актив тульчинської школи вирішили гідно відзначити два славних ювілеї. І вийшло це в них і урочисто, і тепло, по-родинному.
Спочатку в актовому залі глядачі побачили вітальний номер, потім пролунав Гімн України, а затим виступила директор школи Лариса Лотоцька. Ведучі дійства – Ірина Бурко і Віталій Костюкевич – своєю імпозантністю, чарівністю та ерудованості додали в програму свята цікавих барв.
І справжньою родзинкою стала мелодія шкільного дзвоника, який радісно огзивався в руках одразу трьох першокласників! Це були Галина Вишнякова (тепер – Галина Остапук), яка переступила поріг школи в 1959 р., Лідія Яренич (нині – Лідія Іщук, прийшла навчатися в1989 р.), а також нинішнього першокласника – Данила Бондарука.
Про становлення педагогічного колективу, про славні сторінки, вписані в літопис села, району, області та цілої України, розповіла ветеран педагогічної ниви Любов Турчинська. 
Теплі та змістовні вітання пролунали від голови Турійської ОТГ Олексія Безсмертного, начальника відділу освіти об’єднаної громади Людмили Дячук, в. о. старости Кульчинського старостинства Аліни Топоренко, а також голови районної організації ФСТ «Колос» Олександра Лемещука, який тісно співпрацює зі школою і навіть веде тут секцію баскетболу.
Як 28 років працювала завучем, а нині трудиться вчителем, розповіла односельчанам та гостям Софія Остапюк,  а місцева жителька Надія Саюк не лише мовила гарні слова, але й подарувала власноруч вишитий портрет Лесі Українки.
Насиченою була й концертна програма. Надія Стасюк заспівала «Вчителько моя», а вчителі Оксана Бондарович, Антоніна Потисюк і Наталія Никонюк. виконали вихованцям, батькам і колегам, а також на честь тих, кого, вже немає, виконали пісню «А вже осінь у мій сад»… Крім цього, вже згадувані Оксана Бондарович, Антоніна Потисюк і Наталія Никонюк у складі вокальної групи разом із Ольгою Сахарчук, Тетяною Бочко і Галиною Бочко виконали неперевершений музичний твір «Ой там, на горі…».
Завершилися урочистості тортом, виготовленим у вигляді… школи. Його спекла колишня працівниця навчального закладу Лариса Селезнюк, і смаколик розділили між усіма учасниками та гостями.
Характерна деталь: на подвійному святі школи було стільки людей, що, як кажуть, і яблуку ніде було впасти.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: школа-ювілярка; на шкільному святі.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 40%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (6) - 17.1%
Буду підпільником (6) - 17.1%
Ми приречені на поразку (2) - 5.7%
Мене це не стосується (5) - 14.3%