Полісся чи Сахара?

Полісся чи Сахара?

У м. Житомирі українські та білоруські міністри говорили про захист природи. Слова «Світязь» без води у підсумковому комюніке немає…

Отже, чому висихає найбільше прісноводне озеро нашої держави, а також зникає вода з інших водойм і навіть криниць? Різні фахівці, котрі, здебільшого, не є гідро-спеціалістами, називають різні версії. Але що Світязь перетворюється на калюжу, очевидний факт.
Щоб порятувати цю екологічну перлину та улюблене місце відпочинку десятків тисяч людей, на сайті Президента України Володимира Зеленського навіть спеціальну петицію розмістили. Але доки триває збір підписів під клопотанням нарешті звернути увагу на загибель волинських річок та озер, у м. Житомирі під час другого засідання Українсько-білоруської комісії з координації питань охорони і сталого використання транскордонних природоохоронних територій зустрілися наш Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель та білоруський Міністр природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Андрій Худик 
Як повідомляє урядова прес-служба, під час засідання йшлося про вплив на навколишнє середовище від експлуатації кар’єру піску і крейди родовища «Хотиславське» в Малоритському р-ні Брестської обл.; охорону та стале використання транскордонних природоохоронних територій, відновлення водного сполучення по Дніпру і Прип’яті, перспективи відновлення водного шляху з Балтійського моря до Чорного моря, створення великого українсько-білоруського біосферного резервату «Прип’ятське Полісся» тощо.
«Сподіваємося, що найближчими роками будуть визначені найкраще збережені ділянки на Поліссі, як з українського, так і з білоруського боку, для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Впевнений, що ці об’єкти не лише сприятимуть збереженню чарівної природи Полісся, а й служитимуть збалансованому соціально-економічному розвитку регіону», – акцентував Олексій Оржель.
Сторони узгодили низку питань співробітництва щодо збереження транскордонних українсько-білоруських водно-болотних угідь «Стохід – Прип’ять – Простир» (Волинська, Рівненська і Брестська обл..) і «Ольманські болота – Переброди» (Брестська і Рівненська обл..), для яких розробляються спільні плани управління, проводяться регулярні консультації, здійснюються наукові дослідження, опрацьовується система попередження пожеж та оповіщення сусідів, здійснюються заходи з відновлення порушених екосистем, особливо торфових боліт тощо.
І хоча українсько-білоруське співробітництво у сфері охорони навколишнього природного середовища здійснюється відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод ще від 2001 р., Угоди між урядами України, Республіки Білорусь та Республіки Польща про створення транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся» (діє з 2011 р.),  проблема зникнення води з волинських озер, ставків, річок, струмків і навіть криниць після минулого літа лише загострилася. А причин обміління та рецептів, як хоча б зупинити цю екологічну катастрофу, ніхто не озвучує.
Можливо, що самі волиняни надто кволо (в тому числі і на рівні Верховної Ради України) озвучують цю проблему? Чи в столиці просто не хочуть чути слово «Світязь»?

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби Кабінету Міністрів України та автора: міністри демонструють документи про подальшу співпрацю; а на Світязі вода щезає…  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22%
Мене це не стосується. (10) - 12.2%