Батюшка + піонерки

Батюшка + піонерки

З нагоди Дня вчителя місцева влада організувала в с. Княгининок Луцького р-ну урочистості. Запам’ятаються вони надовго…

Аматори з місцевого Центру культури «в гумористичній формі здійснили екскурс в історію розвитку освіти – з давніх часів аж до сьогодення». Були тут люди і в одязі батюшок (бо колись існували лише церковно-приходські школи), з’явилися на публіці й люди в облаченні піонерів. І якщо одні були з церковними атрибутами в руках, то інші – з атеїстичними.
Взагалі, ще 19 травня 1922 р. 2-га Всеросійська конференція комсомолу ухвалила рішення про створення піонерських загонів: щось схоже на скаутські організації, але працювало суто на зомбування учнів молодших і середніх класів у лояльності до компартії і радянської влади… Спочатку організацію назвали на честь Спартака, а коли помер «вождь світового пролетаріату», то – ім’ям Лєніна. Проіснували піонери аж до розвалу СССР.
І ось – барабани, галстуки, пілотки, білі сорочки і «синій низ» – на сцені в с. Княгининок. Громадськість одразу нагадала місцевій владі про декомунізацію. А та оприлюднила зовсім інше пояснення реінкарнації піонерії…
«Це є історія. Всі ми ходили з тими галстуками і пілотками. Тепер нам потрібно викинути чи спалити фото, де ми так одягнуті? І не збираюсь робити дискусію. Історія є і буде історією. А ми її частина. Хочемо ми цього чи ні…», – відреагувала в соцмережах голова Княгининської ОТГ Олена Твердохліб, яка недавно була кандидаткою у нардепи по Горохівському округу №20.
Чим завершиться ця самодіяльність, наразі невідомо. Але що символи минулого часто використовуються для його висміювання, то це підтверджує «Парк тоталітаризму» в литовському м. Друскінінкай. У лісі не лише зібрали всі атрибути тоталітарної епохи, але й відкрили ресторан, де офіціантки – в уніформі піонерок, а на вході сидить чолов’яга в шинелі майора КГБ, який вишукує «диверсантів»...
У Литві це сприймається як глузування над компартминулим. А в Княгининку?

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу Княгинининської ОТГ: під час відзначення Дня працівників освіти в с. Княгининок Луцького р-ну.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 40%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (6) - 17.1%
Буду підпільником (6) - 17.1%
Ми приречені на поразку (2) - 5.7%
Мене це не стосується (5) - 14.3%