Сторінками минулого 10.10.2019

Сторінками минулого 10.10.2019

40 років тому
Пляшка в багажнику
«Міністр соціального захисту УРСР, колишній секретар підпільного обкому партії, командир Чернігівсько-Волинського партизанського з’єднання  та Двічі Герой Радянського Союзу Олексій Федоров був людиною скупою, а точніше – жадною. Якось, у 1979 р., після чергового візиту  в область напакували нам у багажник «гостинців на дорогу». Вивантажуємо вночі біля його квартири. А господар наприкінці «процедури» неодмінно перевіряє, чи, бува, нічого не залишилося… Якось я кажу: «Олексію Федоровичу, ви б мені хоча б пляшечку виділили!». А він: «Не можна тобі пити!». Я: «Так завтра вихідний…». Він: «А післязавтра – на роботу!». І не дав нічогісінько!».
(«Киевские Ведомости», 1999 р.).
На фото з архіву: Олексій Федоров на схилі літ і в зеніті компартійної слави.

30 років тому
«Знання» проти Руху
«Обласне Товариство «Знання», лекторами в якому працювали досвідчені представники обкому, райкомів і міськкомів Компартії, професорсько-викладацький склад кафедр історії КПСС, атеїзму, марксистсько-ленінської філософії та наукового комунізму вищих навчальних закладів провели пленум. Проект Програми «Народного Руху України за Перебудову» охарактеризовано як «маніфест політичних вимог». Пленум відзначив, що зміст, цілі і характер документа не відповідають завданням об’єднання зусиль трудящих Української РСР. У «Знання» є чітка програма оновлення всіх сфер життя, яка вироблена КПСС на XVII з’їзді партії».
(«Молодий ленінець», 1989 р.).  

20 років тому
Трактори… розікрали
«На засіданні Прес-клубу ринкових реформ Асоціація фермерів Волині на чолі з Андрієм Остапенком поскаржилася, що до 40% тракторів ЮМЗ і ХТЗ через рік виходять із ладу, а це вічний капремонт. А виділені недавно державою 100 нових одиниць техніки надійшли… без комплектуючих: їх дорогою розікрали, а винних нема».
(«Досвітня зоря», 1999 р.).

10 років тому
База-пастка
«На колишніх ракетних майданчиках РВСН СССР в лісі біля с. Мовчанів Локачинського р-ну сталася трагедія. Під час крадіжки металу загинуло двоє молодих чоловіків. Виявилося, що колись надсекретна база ніким не охороняється, а більшість конструкцій розікрали. Держава на рекультивацію територій грошей не дає».
(«Волинська газета», 2009 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.3%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 26.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (32) - 50%
Мене це не стосується. (5) - 7.8%