Сторінками минулого 28.11.2019

Сторінками минулого 28.11.2019

80 років тому
Ленін у… Володимирі
«На багатотисячному мітингу, який відбувся у м. Володимирі-Волинському 20 вересня, трудящі гаряче дякували Комуністичній партії та Радянському урядові, Червоній армії за визволення від соціального і національного гніту. Тимчасове управління одразу налагодило соціально-культурне життя. 4 жовтня вийшов друком перший номер газети «Червоний прапор», розпочалося навчання українською мовою в трьох школах, 6 жовтня в міському кінотеатрі демонструвався фільм «Ленін у Жовтні», а на початку листопада постановкою п’єси Івана Котляревського «Наталка Полтавка» розпочав діяльність український драматичний театр».
(«Червоний прапор», 1939 р.).

50 років тому
Розвиток інституту
«Створений у 1952 р. на базі учительського Луцький педагогічний інститут за роки Семирічки значно посилив свій потенціал. Тут удвоє розширено навчальний корпус, збудовано 2 гуртожитки для викладачів та студентів, загальна кількість яких із заочниками сягнула 3600 осіб. Професорсько-викладацький склад веде велику наукову і громадсько-політичну роботу. З 1952 до 1969 р. в інституті підготовлено 30 кандидатських і 3 докторські дисертації, видано понад 50 монографій та надруковано більше 500 статей».
(«Молодий ленінець», 1969 р.).
На фото з архіву: представники трудової інтелігенції – на демонстрації передовиків комуністичної праці.

20 років тому
Відроджене ремесло
«У Прилісненській школі на Маневиччині вирішили відродити ткацтво, тому спочатку знайшли древні верстати, а потім освоїли на них роботу. А під керівництвом майстрині Людмили Коснюк уже працює цілий гурток умільців».
(«Досвітня зоря». 1999 р.).

10 років тому
Яка партія в районі?
«Голова Ківерцівської райдержадміністрації Леонтій Кричкевич напередодні свого 60-річчя поділився своїм баченням принципами формування обласної та районної гілок влади. Вважає, що її треба обирати лише на мажоритарній основі, а партійність – особиста справа кожної людини. Ніколи не цікавився і не цікавиться, який партквиток лежить у кишені того чи іншого держслужбовця або депутата, бо головне – їхні ділові якості».
(«Волинська газета», 2009 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.3%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 26.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (32) - 50%
Мене це не стосується. (5) - 7.8%