ХТО Б ПОДУМАВ?!

ХТО Б ПОДУМАВ?!

Знайшов боржницю… у Франції

Вчитель із 20-річним стажем навчився відстоювати закон і справедливість у ситуаціях, котрі багатьом здаються безнадійними!
Простий житейський випадок звів головного редактора «Волинської газети» з мешканцем с. Доросині Рожищенського р-ну Олександром Томашуком. 
Коли Володимир Данилюк повертався з відрядження, на перехресті доріг в с. Тростянець «проголосував» невідомий мужчина. А дорогою до м. Луцька, куди Василь Томашук поспішав на аудієнцію до працівників Головного управління юстиції у Волинській області, зав’язалася невимушена розмова. І виявилося, що цей звичайний мужчина – дуже унікальна для Волині людина!
Тому й вирішили детально поспілкуватися зі справжнім героєм нашого часу, котрий, незважаючи на інвалідність, показує приклад успішного відстоювання своїх громадянських прав. Власне, не тільки своїх, бо показує приклад й багатьом інших!
Соціально вразливі категорії населення в Україні часто залишаються один на один зі своїм лихом. Проблеми, з якими щодня стикаються ці люди, стають справжньою перешкодою для повноцінного щасливого життя. Правами цих громадян нехтують, і їм доводиться знову і знову відстоювати їх, звертаючись до різноманітних інстанцій. 
Житель с. Доросині Олександр Томашук – батько восьми дітей, вчитель із 20-літнім стажем. Він розповів про те, що не може скористатися своїм правом як особи з інвалідністю на безкоштовний міжміський проїзд. Вперше чоловік зустрівся з цією проблемою у 2019 р., коли, повертаючись додому з роботи на транспорті міжміського сполучення, почув відмову водія надавати пільговий проїзд жінці з інвалідністю. Олександра Томашука обурила ця ситуація. Заступившись за жінку, він також показав власні документи, які засвідчували його інвалідність та таки добився безкоштовного проїзду. Проте згодом водії почали вимагати кошти і з цього чоловіка, і він вирішив самостійно розібратися в ситуації. 
Олександр Томашук особисто та за допомогою запитів дізнавався у чиновницьких кабінетах, чому більше не може отримати право пільгового проїзду? Інстанції на вимоги чоловіка відповідали, що коштів на таку виплату немає. А з Держбюджету, хоча відповідних законів ніхто не скасовував, перевізникам уже не перший рік не відшкодовують грошей за перевезення пільговиків…
Так у відповідях зазначалося, що виплати компенсації за пільговий проїзд проводяться… за гроші місцевих бюджетів. Але через відсутність вільних обігових коштів на цей час жодним органом місцевого самоврядування Рожищенського р-ну не прийняте рішення по пільговому перевезені громадян.!У відповідь на звернення до голови Рожищенської райдержадміністрації Інни Гайворонської, зокрема, чиновники повідомили про «відсутність у районному бюджеті фінансових ресурсів на відшкодування видатків за проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».
І – відправили шукати правду на рівні сільради, яка вже давно якось функціонує взагалі без голови і в якої грошей також як кіт наплакав. Звернувся. 
Доросинівська сільрада Рожищенського р-ну 21 серпня 2019 р. розглянула заяву Олександра Томашука щодо надання пільг у готівковій чи безготівковій формі і відмовила у виплаті компенсацій за пільговий проїзд, оскільки при формуванні бюджету сільської ради на 2019 р. не враховані видатки на таку компенсацію.
Незважаючи на невдачі, борець за законність та справедливість переконаний, що варто виборювати своє право на безкоштовний проїзд всіма передбаченими вітчизняним та міжнародним законодавством способами. Каже, що ця ситуація його надихнула, і він хоче надалі знайти більше однодумців, що також постраждали від недбалості держави, скласти петиції та, врешті, вибороти своє законне право на безкоштовний проїзд.
З невтомним мешканцем с. Доросині важко не погодитися. Бо якби ж то в країні не було грошей на безплатний проїзд для усіх… А то, наприклад, народні депутати й досі не тільки їздять, але й літають за рахунок Держбюджету, а ті, кому вони гарантували пільги, залишилися біля розбитого корита…
Олександр Томашук окрилений та безкомпромісний, бо має вже позитивний досвід перемог. Наприклад, ще у 2014 р. йому довелося зіткнутися з ситуацією невиплати грошей за здане молоко. Спочатку гроші і йому, й іншим селянам виплачувалися вчасно. Та через деякий час жінка-підприємець, яка займалася збором молокопродукції, безслідно зникла і заборгувала селянам чималі кошти… Мало того: самовпевнено заявляла, що нікому вона нічого не відшкодовуватиме і її ніхто взагалі не знайде…
Тоді Олександр Томашук не розгубився і продовжив шукати законні способи повернення коштів. Тим паче, що старанно зберігав усі документи, пов’язані зі здачею молока та оплатою за нього… Дійшов аж до Франції, звідки отримав позитивну відповідь. І через п`ять років активної боротьби боржницю таки вдалося віднайти на Рівненщині і стягнути з неї кошти через Європейський суд із прав людини у Франції. Наразі Олександр Томашук готується отримати свої гроші. І вони – немалі.
Ось така історія багатодітного батька та педагога Олександра Томашука. Виявляється, справедливість дійсно є, але за неї треба наполегливо боротися. В багатьох випадках – без будь-якої допомоги тих державних інституцій, котрі покликані це робити.

Богдана ХОМА.

На фото автора та Романа УСТИМЧУКА: правдоборець Олександр Томашук; с. Доросині Рожищенського р-ну; сільрада, де немає грошей на пільгове перевезення односельчан.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 40%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (6) - 17.1%
Буду підпільником (6) - 17.1%
Ми приречені на поразку (2) - 5.7%
Мене це не стосується (5) - 14.3%