Сторінками минулого 06.02.2020

Сторінками минулого 06.02.2020


90 років тому
Чужий правопис

«Поет Хвильовий кинув гасло порвати з московськими зразками при утворенні української культури. Правовірні комуністи («інтернаціоналісти»-москалі) зняли страшенний крик. Як бачимо, похід Москви проти України йде цілою парою на тому чисто культурному полі, на якому, здавалось би, має куца українська «держава» повну суверенність. Навіть на український правопис, вирішений українськими фаховими вченими, мути дати дозвіл московська комуністична партія!».
(«Українська громада», 1930 р.).
На фото з архіву: Микола Хвильовий, який закінчив життя самогубством 13 травня 1933 р.).

80 років тому
 Депутат СССР

«У грудні 1939 р. м. Камінь-Каширський увійшов до складу УРСР, а в січні 1940 р. він став центром однойменного району та містом районного підпорядкування. Велике політичне піднесення викликали в трудящих міста вибори до Верховних Рад СССР та УРСР, які відбулися 24 березня 1940 р. Своїм депутатом до Верховної Ради СССР обрано Л. Р. Корнійця».
(«Ленінським шляхом». 1940 р.).

60 років тому
Комсомольське змагання

«Трудящі Любешова підтримали почин комсомольців залізничного депо «Москва-Сортувальна» і включилися в змагання за комуністичну працю. На райпромкомбінаті бригада, очолювана комуністом Є. С. Славиком, виконала зобов’язання жити і трудитися по-комуністичному, тож їй було присвоєне високе звання колективу комуністичної праці».
(«Червона зірка», 1960 р.).

50 років тому

«У 1966 р. у м. Ковелі за рішенням Радянського уряду почалося будівництво великого заводу сільгоспмашин. Тут вироблятиметься обладнання для тваринницьких ферм, навісні тракторні механізми і запчастини. У 1970 р. завод повинен дати першу промислову продукцію».
(«Прапор Леніна», 1970 р.).

20 років тому
«Золота» земля

«На першому в Володимир-Волинському р-ні земельному аукціоні ділянку в сервісній зоні митного переходу «Устилуг-Зосін» продали за 14 тис. грн, тоді як стартова ціна складала лише 1 тис. 440 грн».
(«Досвітня зоря», 2000 р.).

Підготував  Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 8%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (10) - 20%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (30) - 60%
Мене це не стосується. (0) - 0%