Юні музиканти ламають стереотипи

Юні музиканти ламають стереотипи


 У Бібліотеці імені Олени Пчілки  зібрались юні луцькі музиканти, щоб поговорити про гру на улюблених музичних інструментах та про  складності роботи у дуетах, гуртах та великих колективах. Говорили відверто про написання власних пісень та секрети закулісся.

Віталій Муляр, ведучий, 8 лютого розпочав захід із розмови про власний досвід роботи у хорі. Говорив про наболіле:
 «Зазвичай, люди думають, що хор – це просто люди, які вміють гарно співати. І що в такі колективи дуже легко потрапити. Ніхто й не здогадується, для того, щоб бути професійним хористом, треба вчитись не один рік. Під час навчального процесу вчать правильно співати, «ставлять» голос і, що не менш важливо, вчать зливатись голосом з колективом.»
Ведучий стверджує, що хорове мистецтво таїть у собі багато духовності. Зазначає, що свій шлях до хорового диригування розпочав у церковному хорі, куди ходив ще з 7 років.
До лави «експертів» дійства запросили Олександру Король та Наталю Лосєву. 
Олександра грає на скрипці та є лауреатом українських та міжнародних  конкурсів. Дівчина розповіла про види струнних інструментів, про сольні виступи та про складність роботи в студентських оркестрах.
Наталя грає на бандурі, пише вірші та музику  та доводить всім, що музикант – це не вирок. Дівчина розповіла про біль усіх музикантів-початківців – коли в тебе не вірять. 
«Коли я вступила до коледжу, я була в захваті від того, що я побачила, а мені казали:  «Ну, що таке музикант? Будеш продавати пакети на базарі». Я була шокована, бо вірила, що бути музикантом – це класно та престижно. Мене це дуже зачепило, тому і написала на сторінці в Instagram «Ламаю стереотип, що музикант – вирок». 
Дівчина поділилась історією  створення власного музичного колективу. Першу пісню присвятила своєму товаришу, який був хворий. Знайшла людей в коледжі, спробували зіграти і з  цієї пісні почалось.». 
Зізнається, що єдиною перепоною на шляху до успіху є відсутність грошей,  але потім додає:
«Головне – бажання. Воно до чогось доведе».
Найменшим учасником заходу був 12-річний Антон, який виступав у дуеті зі своєю мамою, Лесею МиколаївноюКалинюк. Мати дуже горда за свого сина, який розвиває у собі любов до співу. 
«У сім’ї 3 дітей. Вони у мене всі різні та я підтримую усі їхні починання. Мій старший  прийшов до  музики лише у 20 років. З малих літ навернула лише Антона», – каже Леся Миколаївна. 
Окрім співу, Антон вчиться грі на фортепіано та малює. Своє майбутнє вже планує тісно пов’язати з музикою.Ідея створення такого заходу належить  студентку ВККіМ імені Ігоря Стравінського Віталію Муляру. Допомогу у реалізації задуму знайшов в Молодіжному центрі Волині в особі Катерини Лебедь. Підготовку розпочали з пошуків приміщення. Бігали, шукали і знайшли. 
«Метою заходу стало бажання  довести молоді, що вони можуть показати свої таланти і не соромитись стукати у двері, коли треба допомога», – каже Катерина Лебедь. 
Віталій Муляр додає:
«Хотіли, щоб молодь бачила, що сучасна музика –  це не лише «мокрі кроси».
Організатори зійшлись на думці, що важко створити таке масштабне дійство, якщо за діло береться лише 2 людини. Треба домовитись за зал, мікрофони. А ще зробити рекламу, подзвонити усім і сказати: «Приходьте! Я думав, що буде набагато гірше. Боявся, що буде сидіти кілька людей на  першому ряді. Але, результатом я задоволений».
Учасники були вільні у виборі музичних творів, з якими вони хотіли б  виступити. Співали про самотність  під укулеле, грали на фортепіано авторські твори про зародження життя. У залі була присутня Юлія Штець, викладачка ВККіМ імені Ігоря Стравінського. У ті моменти, коли на сцену виходив новий учасник, її очі світилися гордістю за своїх учнів. 

Вікторія СЛОБОДЯН.
Фото авторки.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (11) - 12.8%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 47.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (20) - 23.3%
Мене це не стосується. (11) - 12.8%