Чим небезпечні забуті в банкоматах картки: нова схема шахраїв

Чим небезпечні забуті в банкоматах картки: нова схема шахраїв

Експерти з безпеки попереджають: якщо ви підійшли до банкомату і бачите карту, яку, ймовірно, забув попередній клієнт, в жодному разі не беріть її до рук, навіть щоб повернути власнику. Варто тільки торкнутися такої картки – і ви вже під прицілом шахрая.

Про це повідомляє «Сьогодні».

"Підходять люди і починають розповідати, що на цій картці були гроші, і прийшло повідомлення, що вони зняті. А картка знаходиться у вас. Мовляв, давайте розбиратися", – розповідає експерт з безпеки Руслан Болгов.

А коли жертва вже доведена до стресу – справа за малим.

"Вони випрошують гроші за вирішення питання, щоб не викликати поліцію. Тобто вас роблять винуватими", – попереджає Болгов.

Якщо ж не чіпати чужу карту, через кілька хвилин її автоматично "проковтне" банкомат і збереже для власника. А ви зможете безпечно скористатися пристроєм. Банк матиме можливість зв'язатися людиною, що забула карту.

"Клієнтові йде дзвінок з банку, що він забув у банкоматі свою картку", – розповідає заступник керівника відділення з обслуговування клієнтів Євгенія Мельниченко.

З її слів, якщо клієнт не повертається, через деякий час картку передадуть у відділення. Але найімовірніше власник рахунку замовить собі новий пластик.

"Клієнт може перевипустити карту в будь-якому зручному відділенні, підійшовши до нього з паспортом і ідентифікаційним кодом", – підсумувала спеціалістка.


Наш кор.

Фото ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.3%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 26.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (32) - 50%
Мене це не стосується. (5) - 7.8%