Всі за боротьбу з коронавірусом! Але – «не в нашому селі»…

Всі за боротьбу з коронавірусом! Але – «не в нашому селі»…

Жителі львівського селища Шкло, що в Яворівському р-ні, вийшли на мітинги через чутки, що евакуйованих із Китаю громадян України можуть розмістити в місцевому санаторії. А на Житомирщині розмірковують, де організувати двотижневий карантин 40 китайцям, які будують об'їзну дорогу біля обласного центру.


16 лютого в Шклі відбулася позачергова сесія селищної ради за участю голови Яворівської райдержадміністрації Андрія Шумського. Він офіційно заявив, що евакуйованих українців не будуть розміщувати на карантин не тільки на території санаторію «Шкло», а й на території Яворівського району в цілому.

«Прошу вас припинити панікувати. Інформація, яка поширюється, – фейкова. Все проводилося без всякої документації. До того ж санаторій не відповідає потрібним критеріям. А позиція обласної та районної рад – не допустити поселення людей на карантин у Шклі. Якщо це станеться, повірте мені, я сам там буду», – цитує Андрія Шумського львівське видання «Львівська мануфактура новин».

Інформація про це з'явилася в ЗМІ в суботу, 15 лютого. Зокрема, про це написав у Фейсбуці колишній керівник Яворівської райдержадміністрації Ігор Самардак:

«Це правда??? Максим Козицький [голова Львівської обладміністрації], прокоментуйте. У санаторій «Шкло» хочуть привезти українців з Китаю на спостереження!!! Всі б'ють на сполох!!! Козак [директор санаторію] хоче заробити бабло і сказав, що санаторій розташований далеко від населеного пункту в лісі. Просто жах!»…

У заяві Яворівської районної ради, на яку звернули увагу колеги з «Лівого берега», йдеться, що санаторій «Шкло» «не відповідає критеріям, необхідним для карантину»:

«Яворівська районна рада вважає, що санаторій не може приймати таку категорію людей, оскільки навколо санаторію проживає велика кількість людей. Для безпеки жителів району перебування евакуйованих неприпустиме. Ця позиція озвучена керівництву Львівської області».

Максим Козицький,голова Львівської облдержадміністрації, на своїй сторінці у Фейсбук зранку 17 лютого написав, що наразі не отримував доручень від МОЗ України щодо підготовки об’єктів Львівської області для розміщення на карантині українців, що повертаються з Китаю:

«У випадку змін по ситуації – громадськість буде повідомлено».

Таким чином, усі громадяни України хочуть, щоб смертоносна епідемія з Китаю була подолана і не набула поширення на території нашої держави, але випадок із санаторієм «Шкло» на Львівщині засвідчує: люди за боротьбу з корона вірусом. Але не в їхньому конкретному селі.

Схожа проблема виникла і на Житомирщині. Виявилося, що Уряд Володимира Гройсмана підписав контракт із добудови другої смуги на об’їзній дорозі біля м. Житомира з китайською фірмою. 40 громадян Піднебесної недавно повернулися з Батьківщини після святкування Нового року за східним календарем, але місцева влада вирішила їх помістити в карантин. Де саме розмістили підозрілих китайців, наразі невідомо.

Світлана КОМА.

На фото порталу «Львівська мануфактура новин»: акція протесту в с Шкло.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.3%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 26.6%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (32) - 50%
Мене це не стосується. (5) - 7.8%