Легендарний Вовчак

Легендарний Вовчак

На Турійщині відкрили туристичний маршрут «Вовчак: Волинська Січ». І  одними з перших ним пройшли імениті відвідувачі, серед яких – 2 народних депутати, один – облради і 1 – голова райради.

В урочищі Вовчак, яким опікується за сприяння облради колишній начальник облуправління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик, є більше десятка історичних локацій, які будуть цікаві кожному патріоту. Всі вони відроджені фактично з нуля, бо після радянської окупації Волині в 1944 р. колись потужна база УПА була повністю знищена. Незважаючи на те, що повстанці, крім червоних і націоналістів із АК , регулярно воювали з гітлерівськими загарбниками, особливо на автодорозі Луцьк-Володимир-Волинський...
Лише з настанням Незалежності виникла можливість гідно вшанувати героїв-вовчаківців.
«До речі, в 2017 р.  в урочище привезли першу автентичну хату-садибу часів Другої світової війни, яку вовчаківці довели до ладу, утеплили, побілили, а всередині облаштували усіма предметами побуту. Минулого року перевезли ще одну хату. В ній планують влаштувати невелику залу та хостел для туристів», – зазначається на сторінці народного депутата України від партії «Слуга народу» (Горохівський округ №20, куди входить і Турійський р-н) В’ячеслава Рубльова. «Ми разом з колегою-депутатом Валерієм Стернійчуком  домовилися із директором історико-культурного комплексу «Вовчак. Волинська Січ» Василем Мазуриком про сприяння патріотично-націоналістичному вихованню українців та про те, як ми, народні обранці, будемо допомагати у цьому. До слова, в урочищі щороку буває щонайменше 10 тис. людей. І я точно знаю, що тепер їх стане ще більше», – конкретизував В’ячеслав Рубльов.
Як свідчать розповсюджені фото, в екскурсії по Вовчаку, який був колись базою відділів УПА, крім народних депутатів від партії «Слуга народу» Валерія Стернійчука і В’ячеслава Рубльова, брали участь депутат облради Володимир Яренчук і голова Турійської райради Ольга Черен, яку, до речі, розглядають як цілком реальну кандидатуру на посаду керівниці місцевої райдержадміністрації.«Узагалі, цей маршрут розроблявся активістами ГО «Волинська фундація» на чолі з Павлом Данильчуком та співробітниками Інституту національної пам’яті. Загальна протяжність цього маршруту, що охоплює Турійський і Локачинський р-ни, складає 64 км. На території нашого району він розподілений на кілька відрізків, які можна проходити з максимумом комфорту. Бо ж, погодьтеся, не всі можуть за один раз подолати велику відстань! Тож під час презентації маршруту на Вовчаку всі охочі подолали 3 км, до військового шпиталю УПА. Також можливо подивитися на історичні віхи і рухаючись від Вербичного через Свинарин до Вовчака. Надалі ми плануємо, щоб цю мандрівку здійснила максимально велика кількість держслужбовців та працівників місцевих влад Турійщини, а також – педагоги шкіл. Це необхідно для того, щоб усі покоління турійчан знали про славну історію рідного краю, відтак, будемо сприяти й організації походів за участю дітей», – сказала голова Турійської райради Ольга Черен. Логічним продовженням теми пам’яті про борців із червоними окупантами стало пошанування 21-річної вчительки Галини Січкарук (1924 р. н., уродженка с. Новий Двір Турійського р-ну), яка в лютому 1945 р. за завданням керівника надрайонного проводу ОУН «Ворона» застрелила начальника Турійського районного відділу НКВД старшого лейтенанта держбезпеки Антона Гаркушу, а також забрала та передала українському збройному підпіллю його зброю та документи.
«Доля Галини Січкарук склалася трагічно – вбивство начальника РО НКВД викликало лють в партійних органах та НКВД , на її розшук були кинуті значні сили, тож наприкінці лютого 1945 р. вона була затримана агентурно-бойовою групою НКВД, що діяла під виглядом УПА , а уже в квітні 1945 р. за вироком Військового трибуналу – розстріляна», – розповідають дослідники з «Українського визвольного руху».
Місце поховання Галини Стрільчук невідоме, але пам’ять про мужню та самовіддану вчительку та патріотку також буде увічнена в меморіальному комплексі Вовчак.

Світлана КОМА.

На фото авторки, Романа УСТИМЧУКА та порталу «Український визвольний рух»: музейні експонати (1 стор.);  під час урочистого відкриття туристичного маршруту «Вовчак: Поліська Січ»; учителька Галина Січкарук (стоїть зліва), яка розстріляла начальника райвідділу НКВД; під час мандрівки місцями повстанської слави.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 35.9%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (7) - 17.9%
Буду підпільником (7) - 17.9%
Ми приречені на поразку (3) - 7.7%
Мене це не стосується (5) - 12.8%