У Володимирі медики врятували життя пацієнту з інсультом

У Володимирі медики врятували життя пацієнту з інсультом

У КП «Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання» проведена лікарями процедура тромболізису врятувала життя чоловікові з ішемічним інсультом 1963 року народження.

Про це інформують на сайті Володимир-Волинської міської ради.

Найважливішою умовою для проведення тромболітичної терапії є введення препарату в перші 3 години від початку симптомів – для цього необхідна злагоджена робота лікарів, черговим прикладом якої став випадок у Володимир-Волинському ТМО.

Чоловік 1963 року народження з ознаками гострого інсульту потрапив в приймальне відділення лікарні близько другої години ночі 3 березня. Завдяки скоординованій роботі чергового лікаря, рентгенолога, лікаря-анестезіолога, невролога, персоналу приймального відділення, ВАІТ та лабораторії, пацієнт був вчасно обстежений. Зокрема, було проведено комп’ютерну томографію головного мозку, лабораторні дослідження, клінічний огляд. Чоловіку встановили діагноз «ішемічний інсульт» та у зв’язку з відсутністю протипоказань запропонували провести тромболітичну терапію, яку застосували після надання хворим згоди.

Стан пацієнта покращився уже протягом години з подальшим повним відновленням всіх порушених функцій. Терапія дала можливість спостерігати практично миттєве поліпшення стану здоров’я чоловіка, а вже на 5 день його виписали з лікарні.

Тромболізис на сьогоднішній день є єдиною можливістю високоефективної допомоги при ішемічному інсульті, дозволяє відновити кровоток в ураженій судині і мінімізувати незворотні зміни в тканині мозку. Частота її використання у всьому світі складає в середньому 3-5% від загальної кількості ішемічних інсультів.

Нагадаємо, що у Володимирі-Волинському процедуру тромболізису – розчинення тромбу при гострому ішемічному інсульті – вперше провели у відділі інтенсивної терапії територіально-медичного об’єднання міста в жовтні 2019 року. У попередньому випадку жінку привезли з паралічем, а вийшла вона із реанімації своїми ногами. 

Фахівці зауважують, що необхідно докласти усі зусилля для того, щоб тромболітична терапія увійшла до рутинної практики лікування інсультів.

Дар’я ОНІМОВА.

Фото ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 8.8%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (21) - 61.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (6) - 17.6%
Мене це не стосується. (2) - 5.9%