Допоки шафа на голову не впаде або На все свій час, але тільки не кулаками по спині!

Допоки шафа на голову не впаде  або На все свій час, але тільки не кулаками по спині!


Світлана непомітно практикувала техніку дихання, рахуючи до десяти. Все частіше сімейні зустрічі перетворювалися на справжнє випробовування. Здається, родичі змагалися у тому, хто краще зможе їй дошкулити.

Ще б пак, їй «на носі» уже 35, а в неї ні чоловіка, ні дітей. Та й у шлюбі ніколи не була. І байдуже, що вона з нуля побудувала власний бізнес, має квартиру, машину та й на статки не жаліється. Але ж без чоловіка… Де ж таке годиться?
«Ой, дитинко! І хороша, і розумна, і гарна, а долі та й немає. Чи пороблено тобі, чи ж горда така? Ото, як перший який з’явиться, ти ж не роздумуй – хапай, а то на старості й води нікому буде подати», – продовжувала бубоніти тітонька Зіна, яка ніколи не пропускала можливості висловити свою думку.
– Тітонько, на все свій час, – завченою фразою відповіла Світлана.
– Та який такий час, уже тричі як стара дівка? Он у моєї Люсі третє на підході, а вона ж менша за тебе на 5 літ. І не кривися так. Ну, випиває її Сашко, а хто ж зараз не п’є?
«Ага, випиває… І кулаками по Люсиній спині добряче проходиться, але не дай Боже, таке сказати, довіку не забуде», – промайнуло в голові. 
Намагаючись зробити приязне лице, Світлана подякувала надокучливій тітонці за турботу та, прикриваючись важливим дзвінком із роботи, вислизнула із її цупких рук.
Сьогодні таких розмов було з десяток. Одні дорікали їй кар’єрою, яка стоїть на заваді сімейного життя, інші рекомендували знахарок, які допоможуть відхопити завидного жениха, а дехто жартував, щоб спритнішою була, як наречена букет кидатиме.
Звичайно, Світлана розуміла, що на весіллі найменшої з її сестер, якій ледь виповнилося 19, не оминуть її стиль життя. Тож готувалася до цього і морально, і фізично. Навіть думала уникнути сімейного святкування, та тоді ж її б просто «з’їла» вся родина. 
Не сказати, щоб Світлана ніколи не задумувалася про сім’ю: і чоловіки в неї були, і пропозиції робили, але відчувала, ще не прийшов її час. Як любила повторювати її покійна бабця: «Ще шафа на голову не впала».
– А зараз приготуйтеся усі незаміжні дівчата, настав ваш час! Наречена кидатиме букет!, – вигукнув у мікрофон тамада.
Світлана спробувала непомітно покинути урочисту церемонію та її перехопила Вікторія:
– Ну, куди ж ти сестричко? Я ж букет кидатиму, невже таке пропустиш?
– Та я збоку постою, – відповіла спокійно.
– Е, ні, так не піде. Ну, будь ласочка. Я так мрію, щоб його ти впіймала.
Світлана втомлено посміхнулася і направилася до зграйки схвильованих дівчат. Попереду всіх пританцьовувала Ірка.
«Уже двічі розлучена, а ще не заспокоїться», – посміхаючись, подумала дівчина.
Ставши позаду різнобарвної компанії, Світлана з надією оглянулася. За кілька метрів були двері над якими світився рятувальний надпис: «Вихід». Дівчина помаленьку почала задкувати, коли спиною відчула якусь перепону. Все відбулося так швидко, що Світлана й зойкнути не встигла. Нога її підігнулася і вона спиною полетіла назад. Удар видався на диво м’яким, почувся чийсь придушений стогін. У ту ж секунду, щось стукнуло її по голові.
Вони лежали троє на землі: вона, незнайомий чоловік і весільний букет. Навколо сміялися і шуміли гості.
Світлана відчула, як її щоки заливаються рум’янцем. Незнайомець, сміючись, потирав спину, а потім протягнув руку і прошепотів:
– Тікаймо?
***
– Ну, що ж мені так не щастить?.
– Ти що там бубониш, Марійко?
– Та ось і Леся заміж виходить, а я все одна та й одна?
– Та тобі просто шафа на голову ще не впала.
– Про що ви говорите, тітко Світлано, яка ще шафа?
– Для кожної вона своя. Мене от весільним букетом прибило, – розсміялася жінка, з любов’ю спостерігаючи за своїм чоловіком та двійкою дітей. – На все свій час, Марійко, на все свій час…

Дар’я ОНІМОВА.
Фото з порталу «Lavanda.in.ua».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 22.2%
Депутати, адже можуть його звільнити. (6) - 33.3%
Виборці, бо вони носії влади. (3) - 16.7%
Мені байдуже. (5) - 27.8%