Вишиванка… навиворіт

Вишиванка… навиворіт

Чому карантинні обмеження для малого та середнього бізнесу стали найпростішим рішенням із усіх елементарних варіантів, але їх характеризує примітивність і тупість?


Підприємець Василь Самолюк опублікував у соцмережах свою версію, чому боротьба з коронавірусом української влади виявилася не надто ефективною щодо самої інфекційної зарази SARS-Cov-2, але завдала потужного удару по… людях!

Ось що написав Василь Самолюк, юрист:

«У нас два підприємці в сім'ї. Через введений карантин за березень, квітень та травень не заплатили ЄСВ (єдиний страховий внесок, один із податків, – ред.).  За перший квартал навіть не подавали податкову декларацію, бо податкова не приймала нарочно. Тому й досі не заплатили єдиний податок. Так само, по найманих працівниках – із березня не заплатили ні податки, ні ЄСВ. Усе в межах закону.

Прибуток за 2 місяці впав удвічі, порівняно з варіантом норми. І це ще ми дуже ОК, бо – диверсифіковані. У більшості знайомих взагалі повний капець… 

Якщо приміщення в оренді, куди «закачані» кошти, люди взагалі не знають, що робити. Мають тяжкий вибір відкритися і включити лічильник оренди, чи далі сидіти, чекаючи, коли виженуть.

Окремі бізнеси взагалі припинені на невизначений строк. Як от туризм чи сфера розваг. Або ті ж ресторани (попити кави на терасі за 20 грн, це не з'їсти стейк за 500 грн і випити коктейлів на тусовці на 300 грн).

Два місяці тому все зупинити було найпростішим рішенням. Все зупинили.

Водночас це було і найтупіше рішення. От просто дуже тупе! А ми мали унікальний шанс прослизнути між крапель. Розумним управлінням, яке б полягало у диверсифікації обмежень за регіонами і навіть населеними пунктами, обмеженим функціонуванням транспорту та всієї інфраструктури.

Більшість підприємців та підприємств при виборі варіантів (закритися чи працювати з обмеженнями) готові були на безпрецедентні засоби захисту споживачів та персоналу. Ціна електронного термометра за 100 доларів США, дезинфікатори та маски, не такі вже і дорогі на фоні неотриманих прибутків. Тепер вже ніхто нічого купувати не буде… 

В результаті карантину ми втратили віру у сам карантин і перестали сприймати Covid-19 як загрозу. Сьогодні більшість людей ходять без масок, ніякого контролю у магазинах чи на вулиці. Ви самі це бачите кожен день. Скандали з «Епіцентром» (мережа супермаркетів, якій уряд дозволив працювати під час карантинних обмежень, – ред.)  та «Велюром» (ресторан у м. Києві, де журналісти програми «Схеми» «Радіо Свобода» за фільмували високопоставлених чиновників, бізнесменів та народних депутатів за трапезами, тоді як цей заклад харчування, як і всі інші, мав бути закритим, – ред.), визнання владою безглуздості  власних заборон – як от гуляння в парках, наприклад – зробили нас цинічно байдужими до системи контролю.

Але вірус нікуди не зник. А лише набирає сили. І ми за таких умов змушені виходити з карантину. Попереду нас чекає унікальний досвід. Влада не зможе повторно ввести карантин, бо не можна двічі вступити в одну і ту саму річку. Кількість хворих буде постійно зростати. Вкрадені (автор ужив інше, жорсткіше слово, але з арсеналу ненормативної лексики, – ред.)  «під шумок» гроші на медицину не дадуть змоги всіх нормально полікувати. А зібрати нові не буде з кого. Бо всі за цей час «оптимізувалися» до нуля.

Єдиний вихід – одягати вишиванки і фоткатись. Бо як колись будуть розглядати фоточки на могилках, то скажуть: «Ой, подивіться, який гарний був чоловік в цій сорочці!». 

У вишиванці воно завжди веселіше… того, так би мовити».

Наш кор.

На фото з відкритих джерел: Василь Самолюк.

Від редакції. Шановні підприємці та представники сфери бізнесу! «Волинська газета» надасть можливість кожному з вас висловити свої висновки з приводу запроваджених карантинних обмежень та зусиль влади щодо підтримки українського бізнесу в період боротьби з коронавірусом.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (4) - 22.2%
Депутати, адже можуть його звільнити. (6) - 33.3%
Виборці, бо вони носії влади. (3) - 16.7%
Мені байдуже. (5) - 27.8%