На захисті захисників

На захисті захисників

2020-й став випробуванням для кожного. І поки частина населення тривалий час сиділа по домівках, мріючи повернутися до нормального життя, інша категорія громадян працює в посиленому режимі. Серед тих, хто не просто не хотів, а й не міг заховатися від пандемії, були волинські поліцейські.

Говорячи про якусь із професій, у нашій уяві вимальовується образ, наче з дитячого «Букварика». І часто ми не помічаємо, що за халатами, мундирами і устаткуванням є люди, зі своїми думками, болем та емоціями. І як, кожен із нас, вони також потребують захисту та підтримки.

Для поліцейських таким форпостом є Профспілка атестованих працівників ОВС України. Аби дізнатися більше, домовляюся про зустріч з її незмінним керівником Володимиром Буравським, в якого за плечима багаторічна та успішна служба в органах внутрішніх справ на найвідповідальніших посадах.

Розпочинаємо розмову, як мовиться, спочатку. На Волині організацію заснували навесні 2004 р., тоді ж на установчих зборах і обрали головою Володимира Антоновича. До слова, це вже четверта його каденція.

«Зараз профспілка нараховує більше 1000 членів. Раніше було трошки більше, але у зв’язку з реформою поліції, деякі підрозділи були скасовані, а інші перейшли в пряме підпорядкування до столиці. У нас у кожному районі є наші осередки, первинні організації, і не тільки в районах, а й в спецпідрозділах. Вони беруть активну участь у повсякденній роботі. Крім того, у нас створена ще одна профспілкова організація, так би мовити, альтернативна: Волинська первинна профспілкова організація Національної поліції України. З нею та з керівництвом ГУНП у нас заключений трьохсторонній колективний договір», – розповідає Володимир Буравський.

За словами голови профспілки, головною метою організації є соціальний захист її членів, надання правової та матеріальної допомоги. Бюджетний фонд формується з членських внесків та спонсорської допомоги, а усі кошти йдуть лише на виконання статутних завдань.


Правова допомога

З реформуванням органів внутрішніх справ багато працівників були звільнені зі служби. Тож профспілка виступала третьою стороною в судах, аби захистити права своїх членів.

«Так звана реформа вибила дуже багато професійного ядра, у нас забрали найкращих працівників. Ми виступали в судах, просили дати пояснення, в чому полягає «службова невідповідність». По кожній справі готувалися ретельно. Бувало таке, що у мене було по 4-5 судів вдень. І я ходив, вивчав справу кожного, доповідав, доказував. Ми виграли всі суди. Десь близько 50-ти чоловік поновили на роботі», – наголошує Володимир Антонович.

Під час розмови згадує випадок, коли у м. Горохові п’яний дільничний збив автомашиною двох дітей: як покарання було звільнено весь керівний склад підрозділу. Голова профспілки ходив до тодішнього начальника, генерал-майора Івана Прошковського та просив відмінити наказ про звільнення, замінивши його на пониження посади чи звання, адже покарані офіцери не розпивали зі злочинцем алкогольні напої, та й ДТП він вчинив на власному авто. Генерал почув аргументи і врахував їх. Тож багато хто з тих, хто міг опинитися на вулиці через чужі помилки, і досі продовжують дбати про безпеку громадян.

Складна ситуація полягає із пенсійним забезпеченням. Колишні міліціонери отримують значно менші пенсії за тих, хто виходить на пенсію як поліцейський.

«Всі кажуть, що поліція прийшла сама. Та ні, вона є правонаступником міліції. Я пенсіонер органів внутрішніх справ, і чомусь нам пенсію вдвічі меншу виплачують, ніж тим, що зараз виходять на пенсію. Хіба може так бути? Ні, не може. Повинен бути перерахунок пенсій! Ось через що наші пенсіонери зараз в судах. Я їздив декілька разів у м. Київ на акції протесту разом із ветеранами органів внутрішніх справ. Також від профспілки ми надсилали звернення і в Кабмін, і у Верховну Раду, і до Президента зі своїми пропозиціями з вимогою, щоб навести порядок у пенсійному забезпеченні правоохоронців. Уявіть, коли суддя отримує 177 тис. пенсії, незалежно від того, скільки разів перейменовували його суд, а в нас пенсіонери є, які отримують 4-5 тис. грн! Хіба це справедливо?», – резонно зауважує голова профспілки.

Матеріальна допомога

Коли у сім’ї поліцейського стається біда, він звертається за допомогою до профспілкової організації. За словами Володимира Буравського, допомога ніколи не буває меншою за тисячу гривень, а якщо випадок складний, то підключають і Всеукраїнську організацію.

«Зараз, під час пандемії, працівники поліції працюють в посиленому варіанті несення служби. Є серед них і ті, які захворіли на коронавірус. І наше завдання, як профспілки, допомогти їм», – розповідає Володимир Антонович.

За словами голови, у поліцейських немає проблем із забезпеченням засобами індивідуального захисту, адже допомагають органи місцевого самоврядування. Так, селищна рада з Шацька та Володимир-Волинська фабрика шили захисні маски для поліцейських. Та й під час патрулювання на блокпостах люди надавали всіляку допомогу, за що їм від правоохоронців щира вдячність.

Профспілка не забуває й про сім’ї загиблих. Під постійною опікою таких осиротілих родин 13. Володимир Буравський знає про кожного: як, де і за яких обставин вони загинули:

«7 з них – під Ілловайськом, це були співробітники роти «Світязь». Старший слідчий, полковник Литвинюк, чоловік Ніни Горик (поетеси, – авт.), загинув від кулі, Влад Лесик, це у м. Ковелі оперуповноважений, отримав ножове поранення при захисті потерпілого, у Маневичах – Лісовецький також загинув від ножового поранення. Бовкуш ніс службу по охороні громадського порядку в Турійському р-ні, а Ляшук з Камінь-Каширського райвідділу їхав на службу по кримінальній справі і загинув в ДТП».

У квітні була проведена благодійна акція «Єдина родина», яка охопила не лише сім’ї загиблих, але й ветеранів Другої світової війни (5 – у Луцьку та 2 – Володимир-Волинському). Кожному вручили грошову допомогу та продуктові набори.

Профспілка підтримує не лише у скрутну хвилину, але й в часи радості. Кошти виділяють на весілля та при народженні дитини. Якраз під час нашої розмови Володимиру Антоновичу повідомили радісну звістку: у одного з поліцейських народився син. Значить, і цій щасливій родині допоможуть не лише морально, але й матеріально.

Крім того, кожних два місяці організація забезпечує продуктами харчування членів профспілки, які несуть службу в зоні проведення ООС.

Загалом за минулий рік профспілка надала допомогу майже на 1 млн грн.

Спорт

«До речі, на початку цього року ми заснували Спортивний клуб поліції «Волинь». На громадських засадах я є ще й головою цієї громадської організації. Ми охопили дуже велику кількість поліцейських. Далі нам заважає працювати пандемія. Але ми не зупиняємося. Ми хочемо орендувати доріжки в басейнах для наших співробітників, фітнес зали для дівчат-поліцейських. Внески невеликі, повірте, пачка цигарок на місяць», – з ентузіазмом розповідає Володимир Антонович.

Крім того, за підтримки керівництва завершується реконструкція спортивного залу в ГУНП. У районах також будуть орендуватися дитячі спортивні школи чи зали для заняття спортом поліцейських.

Також до карантину профспілка проводила чимало спортивних змагань із рукопашного бою, футзалу, волейболу. Ці заходи планують відновити зі стабілізацією ситуації.


Дозвілля

У профспілки багато напрямів роботи. У цей час, за словами голови, уже б велися активні роботи з підготовки заходів до Дня захисту дітей, але коронавірус вніс свої корективи.

«У 2013 р наша профспілка започаткувала фестиваль «Зорепад Світязя», але то в країні почалася Революція Гідності, потім війна, і вже було не до святкувань. Однак, ми не стоїмо на місці. Хочу зробити фестиваль-караоке для родин наших поліцейських. Усі чули про сина в. о. начальника одного з наших райвідділів Карпука, який брав участь у талант-шоу. А у нас багато таких талановитих дітей. Але поки з пандемією це не вдається, та ми надіємося на краще», – ділиться планами Володимир Буравський.

Крім того, профспілка постійно організовує незабутні новорічні свята для дітлахів поліцейських із подарунками, а на 8 Березня для жінок проводить солідні концерти за участі народних та заслужених артистів України.

«4 липня буде п’ята річниця поліції. Хочеться зробити для людей свято, але будемо чекати, щоб карантин зійшов», – зітхає очільник профспілки.

У мріях Володимира Буравського – побудувати базу відпочинку для правоохоронців на озері Світязь. І уже зроблено перші кроки до задуманого: є земля, зроблена експертиза, виготовлено проєкт.

Розповідаючи про роботу Профспілки атестованих працівників Нацполіції, треба сказати хоч декілька слів і про її очільника.

Володимир Буравський, у минулому вчитель історії і суспільнознавства з м. Житомира, проміняв на той час затишний райком партії на непросту службу в міському відділі міліції. За свою службу працював на різних посадах, отримував і нагороди, і догани (сміється, – авт.), але заохочень було в стократ більше. Зізнається, що ніколи не думав, що очолюватиме профспілку, та ще й в поліції. Як керівник профорганізації радить не сперечатися з роботодавцями, а домовлятися та аргументувати свої позиції, адже криками і сварками нічого не доб’єшся.

Ось такі вони, захисники тих, хто захищає інших.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото авторки. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%