Жінка, що «малює» хрестиком пісні

Жінка, що «малює» хрестиком пісні

Працюючи в журналістиці часто зустрічаєшся з неймовірними людьми. З Поліною Гуменюк ми познайомились на просторах Інтернету. Киянка за народженням, вона уже тривалий час з сім’єю проживає у далекому та екзотичному Таїланді.

Але у цій чужій країні часто лунає українська пісня і хрестик за хрестиком розповідаються історії.

Поліна Гуменюк вишиває картини уже більше 20-ти років. Сюжети та схеми придумує сама. У її колекції більше ста робіт: ікони, міфологічні, літературні, фольклорні та пісенні твори.

Її роботи неодноразово експонувалися у різних куточках Києва, а два роки тому відбулася виставка робіт у Чернівцях, адже майстриня вишиває пісні Буковинських зірок.

Цьогоріч жінка планувала відвідати і Луцьк, так як підготувала до 75-річчя почесного громадянина нашого міста, Народного артиста України Василя Зінкевича творчу візуалізацію його пісні «Новий день над Україною» (на слова Степана Галябарди, музику Богдана Кучера, – авт.).

«Вишила якраз до 75-ліття Маестро, адже в цьому році Василю Зінкевичу – 75. Пан Василь мене надихнув на велику творчу роботу. Я працювала дев’ять чи десять місяців. Працювала з перервами, розпочала у 2018 р., а закінчила у 2020 –му», – розповідає пані Поліна.

Вишивка ілюструє географічну карту нашої держави. «Новий день над Україною» – 21-ша вишита пісня, остання на сьогоднішній день робота, більше того, це не просто вишита пісня, а низка сюжетів на пісню.

«Я намагалась створити образ щасливої України, оскільки в пісні і йдеться про щасливу Україну, адже новий день означає щасливий день. Напевно такою і хотіли бачити її справжні Герої, за яку боролись і задля якої жили і творили. Не знаю, наскільки я вгадала, але дружина Героя України Левка Лук’яненка (Світла йому пам’ять!) пані Надія сказала, що вгадала. Я їй показувала свою роботу», – зазначила майстриня.

За словами Поліни Гуменюк, цю роботу вона також присвятила Героям України, які віддали або готові були віддати свої життя за Україну, таким як Левко Лук’яненко, Василь Стус, Олекса Тихий, Юрій Литвин та інші.

Майстриня захопилася вишивкою ще у шкільні роки. Каже, що вишивати її ніхто не вчив, а хист до «малювання» нитками на полотні перейшов від бабусі, яка в молоді роки прикрашала візерунками рушники та подушки. Навчаючись на філології Київського вишу, пані Поліна почала візуалізувати різноманітні твори: легенди, казки, міфи. Під час роботи над картинами любила слухати пісні у виконанні української естради, то ж у якийсь момент виникла ідея вишити пісню.

«Купляла касети і диски різних наших виконавців – Софії Ротару, Павла Дворського, Лілії Сандулеси, Іво Бобула, Дмитра Гнатюка, Катерини Бужинської і багатьох інших. Ходила часто і палац Україна в Києві (я ж киянка), дивилась і слухала концерти. Дуже люблю нашу пісню. Я вишила першу свою пісню у 2003 р. Це була «Квітка вогню» у виконанні Народного артиста України і композитора Павла Дворського. Постійно слухала пісні на магнітофоні вишиваючи будь-що, на різні теми. І так воно у мене розвивалось», – ділиться спогадами пані Поліна.

На жаль, через карантин, виставка робіт Поліни Гуменюк у Луцьку поки що не відбудеться. Але надіємося, що скоро все прийде в норму і наша Україна на правду стане щасливою, як і на полотні майстрині.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото з особистого архіву Поліни ГУМЕНЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%