Непокаране зло

Непокаране зло


З одного боку – масове застосування Кремлем хімічної зброї проти цивільних громадян у мирний час. Із другого – декоративні санкції та «глибока стурбованість»…


Ще 25 серпня ц. р. опозиційний російський політик Алєксєй Навальний ледь на помер на борту літака, коли повертався зі Томська в столицю РФ. Пілот вирішив терміново приземлитися в Омську, де карета «Швидкої допомоги» відвезла його в інфекційну лікарню. Дорогою лікарі вкололи Алєксєю Навальному атропін, і це, як виявилося згодом, врятувало йому життя. Утям, майже 2 доби німецьким реаніматологам довелося очікувати на дозвіл вивезти пацієнта в берлінську клініку «Шаріте», а також слухати запевнення, що Алєксєй Навальний  в поганому стані чи то після надмірного вживання алкоголю, чи то після переїдання.

Якби не екстренна евакуація та не майстерність і новітні технології німецьких лікарів, найімовірніше, що Алєксєй Навальний ніколи б не вийшов із коми і поповнив велетенський список убитих російських опозиціонерів.

Наразі німецькі фахівці встановили, що він став жертвою отрути з групи «Новічок»… Залишки новітньої форми ще розробленої в СССР бойової зброї масового знищення виявили на руках жертви та на пляшці, з якої потерпілий пив воду. Слідчі припускають, що смертоносний матеріал потрапив в його організм внаслідок вживання чаю, купленого в буфеті летовища.

Отже, як мінімум 2 за останній період часу факти застосування Кремлем бойової хімічної зброї проти цивільного населення. Спочатку агенти ФСБ отруїли Сергія Скрипаля та його доньку в Великі Британії, тепер – Алєксєй Навальний

Що далі? Спочатку канцлера ФРН Анґела Меркель, а потім високопоставлені представники США і ЄС заявили, що Росія повинна разом із міжнародними експертами провести ретельне розслідування, щоб встановити не лише виконавців цих злочинів, а й джерела отримання ними «Новічка», якого в звичайному гастрономі не купиш і в побутових умовах не виготовиш. Зрозуміло, що йдеться про таємний арсенал хімічної зброї, який Росія, всупереч міжнародним договорам, досі не знищила.

І ось тут – найголовніша проблема. Правитель Кремля Владімір Путін уже досягнув поставленої мети: показово покарав розвідника західних спецслужб та вибив із активного політичного життя одного з найвідоміших опозиціонерів. Чи буде Москва проводити розслідування, щоб довести свою причетність до злочинів? Звичайно, що ні. Чи суттєво покарають Владіміра  Путіна за його цинічну людиноненависницьку політику як всередині своєї держави, так і за кордоном? Сумнівно: всі попередні «стурбованості» та косметичні санкції створюють лише видимість вирішення проблеми.

Тому Москва, доки живий Владімір Путін, буде продовжувати виконувати роль світового розбійника, якому ніякі закони не писані. І це означає, що Кремль і надалі буде вчиняти злочини проти людства на будь-якій території земної кулі і навіть у космосі. Бо непокаране зло має здатність розростатися…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Агенції «РБК»: Владімір Путін.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 35.9%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (7) - 17.9%
Буду підпільником (7) - 17.9%
Ми приречені на поразку (3) - 7.7%
Мене це не стосується (5) - 12.8%