Міська влада хоче знищити пологовий будинок?

Міська влада хоче знищити пологовий будинок?

Останнім часом поширилася інформація, що один із корпусів КП «Луцький клінічний пологовий будинок» відводиться для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Така ситуація обурила медперсонал закладу, тож 14 жовтня колектив пологового будинку зустрівся із представниками влади та преси, аби висловити свою позицію щодо рішення міської влади.

Підтримати медиків прийшли представники партії «Слуга Народу» Роман Бондарук, народний депутат України Валерій Стернійчук та помічник народного депутата Андрія Задорожного Сергій Бизов.


«Ми не повинні стояти осторонь цієї проблеми, тому що це зачіпає кожного лучанина і не тільки, адже наш пологовий будинок – один з найкращих в Україні. До нас приїжджали народжувати з різних регіонів країни, а сьогодні частину корпусу хочуть перевести в інфекційну лікарню. І це рішення приймають люди, які не мають ніякого юридичного відношення до управління містом. Учора сюди навідалися радник Ігор Поліщук та Олександр Товстенюк, ходили тут, хазяйнували по лікарні. У мене виникає запитання: яке вони мають право, кого вони представляють, щоб давати вказівки лікарям? Ми розуміємо і колектив розуміє , що сьогодні є реальна загроза і потреба в додаткових місцях для хворих на Covid, але рішення по їхньому розміщенні має прийматися зважено та розсудливо. У нас є профільні лікарні, які б змогли лікувати цих хворих. Ми не можемо піддавати ризику наших молодих мам та дітей, які народжуються в цьому пологовому будинку», – наголосив Роман Бондарук.

Завідувач реанімацією клінічного полового будинку м. Луцька Михайло Бондар виступив перед присутніми від імені колективу:

«Колектив лікарні глибоко стурбований ситуацією, яка сталася буквально за тиждень. Ми дуже розчаровані цією несподіваною інформацією та поведінкою наших владних структур, тому ми підготували та підписали звернення до Президента та Кабінету Міністрів».

«Усвідомлюючи умови підпорядкованості та розподіл компетенції між різними рівнями влади, колектив КП «Луцький клінічний пологовий будинок» змушений апелювати до Уряду та Президента України з проханням впливу на некомпетентне та невмотивоване рішення місцевої влади, щодо перепрофілювання одного з корпусів пологового будинку під інфекційний госпіталь на 250 ліжко-місць для хворих на коронавірусну інфекцію.

Всупереч статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», це рішення не розглядалося на пленарному засіданні Луцької міської ради, а було одноосібно прийнято окремими чиновниками лише на підставі того, що середня площа палат згаданого акушерського корпусу становить 20 квадратних метрів, що дає змогу розмістити якомога більше ліжок та вже наявні кисневі точки.

Луцький пологовий будинок – це спеціалізована установа, де надається один з найбільш відповідальних та специфічних видів медичної допомоги в системі охорони здоров’я. У різні роки кількість пологів становила від 2300 до 5 000 пологів на рік.

Облаштування повноцінного інфекційного стаціонару для надання медичної допомоги хворим або підозрілим на гостру распіраторну хворобу Covid-19 несе у собі значні епідемічні ризики як для пацієнтів, так і для персоналу пологового будинку. Зокрема, виокремлення корпусу закладу порушує визначені клінічні маршрути пацієнта та передбачає згортання індивідуальних пологових палат, сімейних пологових палат, індивідуальних пологових залів у пристосованих приміщеннях. Надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу в окремому корпусі пологового будинку призведе до неминучого перехресту інфекційних хворих та пацієнтів пологового будинку, спричинених повітряно-крапельним та контактним шляхами передачі вірусу, що неминуче виникнуть на такій відстані між корпусами  та залучення до лікування інфекційних хворих персоналу пологового будинку. Повітряно-крапельний механізм передачі коронавірусу вимагає особливої організації функціонування системи вентиляції та провітрювання приміщень, окремого харчоблоку та пральні, системи утилізації біовідходів. Таким чином, епідемічні ризики для пацієнтів та персоналу пологового закладу значно переважають користь від організації інфекційного стаціонару для надання медичної допомоги хворим на Covid-19.

Також це призведе до зменшення госпіталізації пацієнтів: вагітних та породіль в заклад, що спричинить невиконання умов контракту з Національною службою здоров’я України, відповідно, зменшення фінансування установи та неможливість виплати заробітної плати працівникам з наступним скороченням кадрового складу. Окрім того, розгортання інфекційного госпіталю на базі медичної установи, яка надає акушерсько-гінекологічну та неонаталогічну допомогу ставить під сумнів надання адекватної медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Натомість, її можливо забезпечити на базі багатопрофільних лікарень або в медустановах фізіатричного профілю з відповідною кваліфікацією персоналу.

З огляду на реформу протитуберкульозної служби в Україні, сьогодні у Волинському обласному протитуберкульозному диспансері спостерігається суттєве вивільнення потужностей, що негативно позначилося на умовах фінансування установи Національної служби здоров’я України. Відтак облаштування інфекційного госпіталю для хворих на коронавірусну інфекцію в протитуберкульозному диспансері дозволило б забезпечити і повноцінне функціонування обох лікувально-профілактичних закладів, і надання якісної медичної допомоги як хворим на гостру распіраторну хворобу Covid-19, так і вагітним та породіллям. Колектив КП «Луцький клінічний пологовий будинок» висловлює щирі сподівання, що Кабінет Міністрів України та Президент України зуміють знайти спосіб впливу на прийняття рішення, яке б найкраще відповідало інтересам пацієнтів», – йдеться у зверненні.

Доставку повідомлення до адресатів довірили народному депутату Валерію Стернійчуку.

«Ми кинули все і примчали, бо діти – це те, заради чого хочеться жити. Мені здається, оцей протестний рух, наше невдоволення чітко підкреслить, що необґрунтованим рішенням не місце, особливо, які стосуються доль майбутніх діток та їхніх матусь. Їх треба захищати та ізолювати від цієї коронавірусної напасті, а тут робиться все навпаки. Це не вкладається у моїй голові. Тому я вдячний, що ви зреагували. Від себе особисто і від мого колеги Андрія Задорожного я обіцяю проконтролювати, щоб це звернення потрапило як в Офіс Президента України, так і в Кабінет Міністрів. І обов’язково буде зворотна реакція, бо ми це так просто не залишимо», – пообіцяв народний депутат.

Після обміну думками, Роман Бондарук запропонував завтра перед початком сесії Луцької міської ради навідатися до в. о. Луцького міського голови Григорія Пустовіта аби висловити свою позицію та домогтися зняття з порядку денного питання по пологовому будинку. Крім того, разом з представниками від молодшого медичного персоналу та лікарів відвідати засідання штабу з протидії коронавірусній інфекції, яке відбудеться у Волинській облдержадміністрації.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото авторки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%