Для кого з чиновників порветься «волосина майбутнього»?

Для кого з чиновників порветься «волосина майбутнього»?


Поінформовані джерела свідчать, що Президент України Володимир Зеленський вкрай незадоволений роботою багатьох голів облдержадміністрацій. Мало того: подейкують, що за це відправлять у відставку «куратора» цих держслужбовців – Першого заступника глави Офісу Президента України Сергія Трофімова, який у грудні 2019 р. побував на Волині, представляючи голову облдержадміністрації Юрія Погуляйка. На зміну чоловікам, які не виправдали довіри, прийдуть жінки?


Отже, уже не пошепки, а вголос заговорили про можливу відставку чергового високопоставленого чиновника: колишнього продюсера «Кварталу 95» та нинішнього Першого заступника глави Офісу Президента України Сергія Трофімова.

«У той же час всі опитані нами джерела у фракції «Слуги народу», Кабміні та Офісі Президента запевняють, що майбутнє Сергія Трофімова «висить на волосинці». Мовляв, якби не особисті відносини із Володимиром Зеленським, його б уже не було в Офісі», – повідомила всезнаюча «Українська правда», журналісти якої намагалися зустрітися з Сергієм Трофімовим, щоб поговорити про ситуацію в ОПУ, однак «він в останній момент скасував зустріч». 

«Оцінку Сергієві Трофімову буде давати особисто Президент. Разом з Андрієм Борисовичем (ЄрмакомУП) та Сергієм Нахмановичем (ШефіромУП)», – сказав радник глави Офісу Президента України Андрія ЄрмакаМихайло Подоляк.

Оскільки Сергій Трофімов відповідає на Банковій за регіональну політику і, за словами Михайла Подоляка, то він повинен бути жорсткішим, «чітко розуміти функціонал губернаторів»…

«Ми вступили в якусь нову політичну епоху, раз оцінки керівникам ОП і їх роботі тепер роздає радник, який не так давно з'явився в Офісі. Так дійде до того, що радники президентської канцелярії і країною почнуть керувати... Заявляю офіційно: на пост першого заступника керівника Офісу Президента мене призначив Президент Володимир Зеленський, і тільки він може оцінювати мою роботу у тому чи іншому напрямку», – повідомив на своїй сторінці в одній із соцмережі сам Сергій Трофімов.

І додав: йому шкода, що «сили і енергія окремих людей витрачаються на внутрішні війни і інтриги, а не на подолання зовнішніх викликів і зміцнення позицій Президента і України як держави».

У той же час радник Глави Офісу Президента України Андрія ЄрмакаМихайло Подоляк – назвав ключову проблему в роботі Сергія Трофімова:

«Сергій Трофімов повинен був посилювати губернаторів (маються на увазі голови облдержадміністрацій, – ред.). Тобто, коли «губер» приїжджає і каже, що «ось у мене така історія», то Сергій Трофімов мав бути на його стороні. Як я бачу, Сергій Трофімов самоусунувся від цієї проблеми. Губернатори бовтаються самі по собі, не зовсім розуміють свій функціонал»…

Що глава держави всерйоз узявся виправляти кадрові помилки, свідчить і зміна голови облдержадміністрації на Чернігівщині. 16 жовтня особисто Володимир Зеленський представив на цій посаді 29-річну Анну Коваленко, дружину Командувача Збройних Сил України Руслана Хомчака.

При цьому Гарант Конституції сказав таке:

«Вона буде єдиною в Україні жінкою, яка очолює область. Дедалі більше жінок будуть ставати головами обласних державних адміністрацій. Я вважаю, що це дуже важливо».

Тобто, і серед майбутніх кадрових змін на рівні виконавчої обласної влади можлива ставка на жінок?

Слід нагадати, що саме Сергій Трофімов наприкінці 2019 р. у м. Луцьку представляв луганчанина Юрія Погуляйка на посаді голови облдержадміністрації. І хоча Юрій Михайлович за цей час не провів жодної пресконференції та призначає на ключові посади в органах державної виконавчої влади обласного та районного рівнів, здебільшого, своїх земляків із Донбасу, питань до нього накопичилося чимало.

Відтак, якщо наступного тижня таки відбудеться візит Президента України Володимира Зеленського на Волинь, то може порватися волосина майбутнього не лише для Сергія Трофімова

Світлана КОМА.

На фото пресслужби Президента України: Сергій Трофімов під час представлення Юрія Погуляйка спілкується з керуючим справами облдержадміністрації Богданом Гончаруком, заступницею очільника виконавчої влади області Світланою Мишковець (уже звільнені з посад), головою облради Іриною Вахович та першим заступником голови облдержадміністрації Олександром Киричуком (відправлений у відставку).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%