Майже 2 роки в неволі…

Майже 2 роки в неволі…

З початку масових протестів щодо фальсифікації результатів президентських виборів, які відбулися в Білорусі 9 серпня ц. р., працівники ЗМІ сусідньої держави загалом перебували в місцях позбавлення волі понад 600 годин. Це – яскраве свідчення антинародного режиму Аляксандра Лукашенкі, якого Україна та інші демократичні країни не визнають Президентом Республіки Білорусь.


У рамках чергового етапу міжнародної конференції «Медіа-діалог 2020 – для плюралізму та порозуміння», котра проводиться за підтримки МЗС ФРН за участі журналістів, студентів і науковців із Німеччини, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України, медіа-експерти 20 жовтня обговорили ситуацію в медіа-сфері, що склалася в вище названих країнах «Східного партнерства» з ЄС, а також у Білорусі, де нині тривають найдраматичніші події.

Як повідомив голова незалежної «Білоруської асоціації журналістів» Андрей Бастунєц, цими днями чергові судилища завершилися позбавленням волі 5 журналістів на максимальний термін – 15 діб. «Судять» їх дистанційно: жертви перебувають у СІЗО, процес відбувається з допомогою телекомунікаційних систем, свідками виступають міліціонери, на головах яких балаклави з вузькими щілинами для очей та рота, «свідки» не представляються.

В чому звинувачують білоруських колег? В участі в «масових порушеннях громадського правопорядку» під час мітингів та в «опорі працівникам міліції», хоча, як зазначив ночільник найбільшої білоруської журналістської спільноти, насправді вони виконували свій професійний обов’язок, мали при собі посвідчення та були одягнуті в сині жилети з написом «Преса».

«Втім, якщо раніше ці сині жилети були певним захистом від свавілля силовиків, то з 9 серпня перетворилися на мішень», – підкреслив Андрей Бастунєц.

Відтак, сфера ЗМІ в сусідній країні нині майже повністю контролюється Аляксандром Лукашенком та його російськими кураторами. Як сказав очільник БАЖ, у вільному доступі лише ті пакети телеканалів, які лояльні до нинішнього режиму. Але і в них понад 60% програм – російського виробництва…

З тими, хто намагається розповісти правду про сфальшовані результати виборів та об’єктивно висвітлювати масові акції протесту, режим Аляксандра Лукашенкі не церемониться. Більшість Інтернет-сайтів заблоковані, в опозиціонерів відібрали свідоцтва про реєстрацію мас-медіа, телебачення тотально контролюється режимом Аляксандра Лукашенкі, газети не можуть друкуватися в Білорусі, тому багато з них припинили існування, а решта виготовляються за кордоном.

Я не знаю, що буде відбуватися після 25 жовтня, яке лідер опозиції Свєтлана Тіхановская назвала останнім днем, коли Аляксандр Лукашенка повинен піти від влади, але нічого хорошого передбачати не можна… Мабуть, кількість затриманих журналістів після цього тільки зросте, – сказав Андрей Бастунєц. – У нас стався правовий дефолт. Закон як такий у країні вже не діє… Але давити можна тільки на тих, хто дає опір. Тому білоруське суспільство та журналісти чинять опір!».

Наш кор.

На фото: лого міжнародної конференції «Медіа-діалог 2020 – для плюралізму та порозуміння».  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%