«Кострубізми. Кумановський»…

«Кострубізми. Кумановський»…


Знакова подія в мистецькому житті країни в період карантину – вистава перформанс! 


Луцький незалежний театр «Гармидер»  кинув собі справжній виклик у період карантину: створив мистецький інноваційний продукт в умовах змін, пов’язаних з Сovid-19. Йдеться про виставу перформанс «Кострубізми. Кумановський», яка не має аналогів. 

Колектив створив спектакль на основі графічних робіт і текстів художника Миколи Кумановського з його «Книги Кострубізмів» та поезій зі збірки «Слід у слід»: на міксі жанрів, де присутній живий фізичний театр і де графіка художника анімована на 3-D-сцені. У цьому спектаклі лише один актор, який взаємодіє з графічними зображеннями анімованих героїв. Творці проєкту 80% часу працювали на відстані. 


Це – особлива і знакова подія  не тільки для м. Луцька: театр, який виграв проєкт із реновації ангару в сучасний креативний мистецький простір (Гармидер ангар-stage; театр, який ризикнув піти у вільне плавання в провінційному місті (без образ!), в умовах карантину зважується на експеримент, щоб… вийти за межі провінційності! І створює по-справжньому унікальний продукт, який 24 жовтня, у день передвиборчої тиші, зможуть побачити всі охочі!

«Ми хочемо говорити про ім’я справді значущого українського художника у себе вдома та в інших країнах такою, як у «Кострубізмах» – театральною, універсальною мовою. Адже спектакль також буде адаптований до показу в різних музейних просторах», – кажуть творці проєкту. 


Усе почалося з того, що колектив театру подав заявку наприкінці 2019 р. Ідея створення проєкту належить Вірі Кумановській, дружині  художника, яка надала права на використання «Книги Кострубізмів». Театр успішно пройшов  всі етапи конкурсного відбору Українського культурного фонду та потрапив  у першу десятку реєстру, що складався з 89-и проєктів програми «Інноваційний культурний продукт» у лоті «Театр/Танець/Цирк». Та пандемія внесла свої корективи: головною вимогою УКФ став показ в умовах карантинних обмежень. 

У перший день липня театр офіційно стартував з проєктом. Сценаристка та режисерка спектаклю Руслана Порицька працювала над створенням сценарію шляхом цілковитого занурення в документальні спогади про художника, знайомства з його оточенням, спілкування з експертами та поціновувачами його творчості. Адже митець протягом сорока років жив і творив у м. Луцьку, хоча родом із Хмельниччини. У цьому місті  2018 р. у «Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків» відкрили Художньо-меморіальний музей, названий на честь Миколи Івановича. 


«Йдеться не лише про мистецький продукт, – кажуть творці проєкту, – йдеться про повноцінне життя театрів у період викликів, які ставить час. Ми – театр, який активно  шукає і реалізовує ці шляхи, і в такий спосіб долає кордони провінційності. Ба, навіть кордони, які вибудував вірус». 

Мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» буде проходити наживо в умовах карантинних обмежень 24 жовтня о 19:00 в мистецько-креативному просторі Гармидер ангар-stage у м. Луцьку, що на вул. Залізничній, 9. Спектакль буде знятий професійною технікою і цього ж дня відбуватиметься пряма трансляція вистави з живого показу в Художньо-меморіальному музеї Миколи Кумановського («Музей сучасного українського мистецтва Корсаків») серед картин художника. 


А також виставу можна буде бачити в реальному часі онлайн з живого показу на сторінках театру Гармидер: www.facebook.com/garmyder, www.youtube.com/garmyder.

Команда проєкту: сценаристка та режисерка – Руслана Порицька, актор – Павло Порицький, пластиографка –  Юлія Варченко, композитор та звукорежисер – Євген Манн, мotion-дизайнер – Олександр Загайний, ідея – Віра Кумановська.

Наталка ШЕПЕЛЬ,

комунікаційна менеджера проекту.

На фото авторки і Володимира ДАНИЛЮКА: Павло Порицький, «Кострубізми. Кумановський» (1 стор.); епізод вистави перформенса; книга Миколи Кумановського «Кострубізми»; Микола Іванович зі своїм дітищем; художник у незвичайному ракурсі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%