Нова палата інтенсивної терапії в Торчині

Нова палата інтенсивної терапії в Торчині


20 жовтня відбулося відкриття відремонтованої та оснащеної сучасним обладнанням палати інтенсивної терапії в районній лікарні в смт Торчин Луцького р-ну. У цьому місцевій громаді допомогла міжнародна компанія «Nestlé».


За словами директора медичного закладу Андрія Коновала, їхній медичний заклад не ввійшов  у число опорних лікарень першої хвилі, які мали б боротися з коронавірусом, але попри це люди все одно звертаються до медиків за допомогою. Звертаються пацієнти  навіть у вкрай важкому стані.

 І тоді виникла думка обладнати приймально-діагностичне відділення лікарні палатою інтенсивної терапії.


«За допомогою ми звернулися до компанії «Nestlé», яка й надала серйозну фінансову допомогу», – говорить  директор.

Спільними зусиллями з «Nestlé» та бюджету Луцької районної ради у палаті було встановлено три апарати штучної вентиляції легень, апарат, що дозволяє бачити рентген-зображення кісток пацієнта в реальному часі – воно виводиться на монітор, тобто, знімки не потрібні. Також було куплено дефібрилятор, кисневий концентратор, кардіомонітори, дозатор, та відсмоктувач. Палата розрахована на двох пацієнтів. Вартість апаратури з ремонтом приміщення, який тривав пів року, склала 1 000 000 грн.


Зараз в Торчинській лікарні можна отримати значно ширший спектр медичних послуг та пройти сучасне обстеження. Тепер лікарня може повноцінно приймати хворих на Covid-19.

До речі, ця лікарня, як і більшість таких сільських лікарень, була під загрозою існування. Її просто могли закрити, а місцевих людей залишити без першої медичної допомоги. Але завдяки внеску компанії «Nestlé» та ініціативі Торчинського селищного голови Юрія Кревського, лікарня буде функціонувати. Чому і дякує колектив закладу, а також мешканці ОТГ.


Подякував і голова селищної ради – Юрій Кревський:

«Це дуже добре, адже нині сільські лікарні знаходяться під загрозою існування, тому це додатковий аргумент для того, щоб лікарня в Торчині залишилася. Тут лікуються не лише наші жителі, а й люди з інших районів, тобто потреба в існуванні лікарні є».

Богдан ПОЛЯК.
На фото автора: під час відкриття нової палати інтенсивної терапії в смт Торчин.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (8) - 14.8%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 24.1%
Виборці, бо вони носії влади. (22) - 40.7%
Мені байдуже. (9) - 16.7%