Похоронив батька. Додому не пустили…

Похоронив батька. Додому не пустили…


Павло Дубина – лучанин, але вже 10 років проживає в сусідній Республіці Білорусь. У нашого співвітчизника – українське громадянство, за кордоном має дозвіл на постійне проживання та роботу. На цьому тижні чоловік дізнався про смерть батька, тож невідкладно разом із дружиною-білорускою Алєсєй поїхав на похорон у м. Луцьк. А назад Павла Дубину у м. Брест не пропустили…

Про цю моторошну історію розповіли колеги з найпотужнішого опозиційного порталу в Білорусі – «Тut.by».

«В Алєсі та Павла – троє дітей. Коли вони поїхали в м. Луцьк на похорон, племінників залишили в мене, – розповіла білоруським журналістам сестра жінки Татьяна Гєрасімовіч. – Повернутися додому вони планували 30 жовтня. Але коли дізналися, що кордон закритий, почали телефонувати білоруським прикордонникам на «гарячу лінію». Їм сказали, що РБ справді закрила кордон для іноземців».

Оскільки похорон уже відбувся, а вдома залишилися діти, чоловік-українець та дружина-білоруска вранці 30 жовтня  таки прибули на пункт пропуску. З української сторони в Доманове Ратнівського р-ну їх пропустили без будь-яких проблем. А от у білоруських Мокранах…

«Алєсю пропустили в Білорусь, їй доведеться 10 діб перебувати на карантинній самоізоляції, – продовжила їхня родичка. – А Павла – відправили назад в Україну… Хоча він там давно не зареєстрований, а живе в Білорусі та має всі необхідні дозволи. Він навіть оформив документи на отримання громадянства РБ, але вони на етапі розгляду».

Журналісти «Тut.by» поцікавилися, чи Павло та Алєся Дубини говорили прикордонникам, що в Бресті їх чекають діти і що в нього є дозвіл на проживання?

«Так, але їм відповіли, що вийшов наказ, на підставі якого через поширення Covid-19, іноземців у Білорусь не пускають, – відповіла Татьяна Гєрасімовіч. –Зараз швагро їде в м. Київ, бо літаками в Білорусь ще потрапити можна… Сподіваємося, що коли за день нічого не зміниться. Ввечері він вилетить у м. Мінськ».

Доки білоруські колеги готували до друку цей матеріал, Алєся ще раз додзвонилася до прикордонного відомства своєї країни, де їй сказали, що «надійшла вказівка пропускати через кордон тих, у кого є дозвіл на постійне проживання».

Тому Павло Дубина з м. Києва знову повертається на Волинь, і через м. Ковель поїде до пункту пропуску «Доманове-Мокрани». Його білоруські рідні сподіваються, що цього разу нічого не зміниться, і він зможе повернутися додому…

Отже, загострення ситуації на наземних кордонах Білорусі з Литвою, Латвією, Польщею та Україною виникло вже в першій половині дня 29 жовтня. Лінія рорзмужевання з Росією функціонувала в звичайному режимі.

Як повідомила Білоруська служба «Радіо Свобода», пропускали тільки вантажівки та автомобілі з дипломатичними номерами. Повітряне сполучення залишили без обмежень.

На сайті Державного прикордонного комітету Білорусі з’явилося повідомлення, що «низка суміжних пунктів пропуску в умовах Covid-19 не функціонує».

«Раніше 29 жовтня державна агенція БелТА повідомила, що Аляксандр Лукашенка, який самопроголошено продовжує виконувати повноваження президента РБ, наказав підлеглим «зміцнити кордон» без перетворення його «в залізну завісу»:

«Кордон – це зона дружби народів. Ви бачите, нам кинули виклик. Яка тут дружба?.. Але народи не винні».

Оскільки в Білорусі тривають масові акції протести з вимогою відсторонення від влади Аляксандра Лукашенкі, а сусідні країни запровадили жорсткі санкції щодо нього самого, а також понад 130 силовиків і чиновників, причетних до фальсифікації президентських виборів та свавілля щодо мітингарів, то офіційний Мінськ вирішив, що Литва, Польща, Латвія та Україна і становлять для нього найбільшу загрозу. В результаті страждають прості громадяни. Такі, як лучанин Павло Дубина, який із родиною понад 10 років живе та працює в сусідньому м. Бресті…

Світлана КОМА.

На фото порталу «Тut.by»: білоруські прикордонники, які неухильно виконують усі вказівки самопроголошеного Аляксандра Лукашенкі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%