Безчестя 13-річної матері

Безчестя 13-річної матері


Падіння суспільної моралі, особиста ницість, бездіяльність органів влади, відсутність профілактичної роботи правоохоронців та байдужість церкви… Це стає причиною наруги над неповнолітніми.


30 жовтня слідчі Іваничівського відділення Нацполіції взяли під варту 63-річного чоловіка, підозрюваного у зґвалтуванні своєї 13-річної пасербниці – прийомної доньки. Ще в червні 2020 р. до місцевих правоохоронців надійшло повідомлення про те, що під час перевірки за місцем проживання однієї з неблагополучних сімей в районі було виявлено… вагітну 13-річну дитину.

За вказаним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження. Після проведення ДНК-експертизи поліцейські встановили, що до зґвалтування дитини причетний… її 63-річний вітчим.

Далі ця сумна історія розвивається за усталеним бюрократичним сценарієм. За фактом слідчі повідомили підозрюваному (доки вирок суду не вступив у законну силу, він – саме підозрюваний) про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.152 («Зґвалтування особи, яка не досягла 14 років) Кримінального кодексу України.

Суд обрав для чоловіка міру запобіжного заходу – тримання під вартою.

А тим часом 13-річна дитина народила власну дитину й нині перебуває під наглядом лікарів…

Три крапки поставлено не дарма. А що далі? Засудять 63-річного збоченця, можливо, «на зоні» його «опустять», потім він вийде на волю і що? Повернеться в родину, яку зганьбив і де скалічив життя пасербниці?

А якщо відмотати хроніку подій трохи назад, то чому могла статися така наруга? Насамперед, з поліцейської інформації незрозуміло, де подівся рідний батько спаплюженої дівчинки та коли її мати зійшлася з вітчимом? І невже доросла жінка не помічала нездорового інтересу свого співмешканця (чи законного члена подружжі?) до своєї неповнолітньої дитини?

Якщо родина вважалася неблагополучною, то, звичайно, її регулярно мали б перевіряти працівники соціальних служб та правоохоронці. Якою ж була якість цієї роботи, якщо сталося непоправне: 13-річна стала матірю, народивши дитину від вітчима?

Але тільки на уповноважені державою структури здійснювати моніторинг неблагополучних сімей та надавати дітям із них максимальну допомогу звалювати весь вантаж відповідальності теж не варто.

Чи це відбулося в райцентрі, чи в невеличкому селі, але ця родина жила не в вакуумі. В усякому випадку, депутати повинні були навчитися не лише перед виборами по хатах ходити в гонитві за голосами, але й регулярно бувати там, де їх обрали, насамперед, у місцеву раду. Та й голови і члени виконавчих органів ОТГ повинні ж розуміти, що у них відбувається під боком, чи ні?!

І – кілька слів про Церкву, нехай не ображаються святі отці. Суть діяльності духовних пастирів має полягати не тільки в обрядах хрещення, вінчання чи чинові відспівування, але й в постійному контакті з вірянами. Особливо з тими, котрі обминають двері храму. Бо не тільки паства повинна йти до церкви, але й батюшка – до людей…

А так – трагедія. І що далі буде з 13-річною мамою та її дитинчам, одному Господу відомо…

Володимир ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото Телеканалу «Прямий».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 35.9%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (7) - 17.9%
Буду підпільником (7) - 17.9%
Ми приречені на поразку (3) - 7.7%
Мене це не стосується (5) - 12.8%