Лукавство від Лукашенка

Лукавство від Лукашенка

Щоб завезти хасидів в Українську Умань, білоруський режим пообіцяв навіть безкоштовні автобуси. Щоб українці могли потрапити на операцію з трансплантації нирок, Аляксандр Лукашенка закрив наземний кордон.


Отже, пославшись на пандемію коронавірусу, а насправді намагаючись втриматися біля владного корита, самопроголошений глава РБ Аляксандр Лукашенка наказав із 1 листопада закрити наземні кордони для іноземців із Литвою, Латвією, Польщею та Україною. Росіяни – поза забороною.

Не громадяни сусідньої держави все ще можуть дістатися до Білорусі на літаку, так як мінський аеропорт не закритий для іноземців, але не всі здатні собі дозволити це дороге задоволення. Мало того: оскільки через МОЗ України вже оплачені операції з трансплантації нирок для понад 500 наших співвітчизників, то далеко не всі пацієнти можуть таку дорогу витримати фізично.

Люди стали заручниками штучно створеної ситуації, коли на кону їхнє життя…

Звичайно, можна було б повірити тоталітарному правителю Білорусі, що закриваючи наземні ворота країни на замок, він дбає про припинення поширення Covid-19, якби не 2 суттєвих обставини.

По-перше, від початків пандемії Аляксандр Лукашенка офіційно заявив, що її не існує, тому ніяких карантинних заходів там не запроваджується. А що ситуація стає критичною ще й через масову еміграцію лікарів, то й тут режим вдається до шантажу: якщо медики поїдуть, то назад їх ніхто не впустить…

Диктатор лукавить і через другий важливий факт. Пам’ятаєте, як в Україні у вересні також було запроваджено обмеження на візити іноземців, і велика група хасидів прибула в Білорусь повітряним транспортом? А потім рушила до українських кордонів, вимагаючи їх пропустити в м. Умань до могили цадика Нахмана, духовного лідера ортодоксальних євреїв? Так от, тоді Аляксандр Лукашенка заявив, що готовий безоплатно надати цим громадянам Держави Ізраїль автобуси, які доставили б їх на Черкащину, а потім – назад у Білорусь!

Тож виникає цілком резонне запитання: чому цілком здоровим іноземцям він обіцяє максимальне сприяння, а важко хворим – обмежує в’їзд? 

Відповідь очевидна. В усіх, крім громадян РФ, він вбачає смертельну небезпеку для власного режиму. Тому, щоб за будь-яку ціну вціліти, він вдається до прямих репресій щодо власного народу та не гребує ніякими методами, аби зробити нестерпним візит у цю країну громадян інших держав.

А взагалі – обурює не тільки поведінка особи, яка після 5 листопада вже перевищила максимальний термін перебування при владі в сусідній Білорусі, але стає ніяково й за вітчизняну владу. Бо хіба не викликає подиву, що доволі прості операції з трансплантації нирок дешевше та якісніше проводити в сусідній державі, ніж у нас удома? Причому, ще й платимо за це з Держбюджету валютою…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: білоруський кордон із Литвою.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 40%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (6) - 17.1%
Буду підпільником (6) - 17.1%
Ми приречені на поразку (2) - 5.7%
Мене це не стосується (5) - 14.3%