ГУЛАГ системи… Калашнікова

ГУЛАГ системи… Калашнікова

Путінський режим нагадує Молоха, який поїдає власних дітей. Новопризначений правитель Федеральної служби виконання покарань Алєксандр Калашніков як послідовний чекіст розпочав зміни з… переслідувань попередників.


Саме Федеральна служба виконання покарань РФ – це орган, який забезпечує виконання вироків російських лже-суддів і тримає в нелюдських умовах неволі сотні правозахисників та українських бранців Кремля. Там, за високими мурами і колючим дротом правонаступників сталінського ГУЛАГу, мучаться і наші військовополонені, і кримські дисиденти, і сотні тисяч інших противників режиму Владіміра Путіна.

Зрозуміло, що диктатор безумовній дисципліні в середовищі саме цієї структури надає особливого значення. Як колишній підполковник КГБ СССР, Владімір Путін прекрасно усвідомлює, що ФСВП має забезпечити безумовну ізоляцію всіх «ворогів народу» від суспільства та створити бранцям Кремля нестерпні умови існування. Тому недавно пристаркуватий «обнулений» сатрап узявся посилити репресивну роль ФСВП, яка почала реально нагадувати горезвісні НКВД і ГУЛАГ.

Новим очільником цієї структури призначено генерал-лейтенанта Алєксандра Калашнікова, який раніше служив в органах КГБ-ФСБ, а останнім місцем служби якого були регіональну підрозділі в Республіці Комі та в Красноярському краї Росії. На цій посаді він замінив 65-річного генерал-полковника Гєннадія Корнієнка, якого відправили у відставку.

Власне, останньому ще дуже пофортунило, бо в послужному списку Алєксандра Калашнікова – низка гучних справ. Наприклад, в Республіці Комі він посадив за грати губернатора Вячєслава Гайзера (11 років) та керівника облуправління ФСВП Алєксандра Протопопова (7 років)…

А от інших Владімір Путін кинув напризволяще, як використаний гумотехнічний виріб для інтимної близькості. Одним із перших кроків «каральної машини репресій системи Калашнікова» стало недавнє звільнення, арешт та кримінальне переслідування… заступника глави ФСВП, генерал-лейтенанта Валєрія Максімєнка.

Його звинуватили в тому, що ще в 2018 як заступник директора ФСВП уклав держконтракт на розбудову тюрем та колоній на Кавказі, але насправді об’єкти не були введені в експлуатацію, що завдало збитків РФ на суму понад 189 млн рублів (приблизно 40 млн грн).

55-річний генерал-лейтенант усі звинувачення заперечує, але кому від того легше?

Тож історія сталінської репресивної системи, коли карателі згодом самі ставали жертвами, в сучасній Росії стала реальністю.

Страх: лише це людське відчуття застосовує стосовно навіть свого найближчого оточення несамовитий російський диктатор із кадебістським минулим. Саме тому він не щадить ні  опонентів, ні навіть власних прихвоснів. Але рано чи пізно страх поступиться місцем люті.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з архіву: в’язні ГУЛАГу на території Росії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 35.9%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (7) - 17.9%
Буду підпільником (7) - 17.9%
Ми приречені на поразку (3) - 7.7%
Мене це не стосується (5) - 12.8%