13 куль електронно-кулеметного вбивці

13 куль електронно-кулеметного вбивці

Смерть одного з батьків іранської ядерної програми Мохсена Фахрізаде поставила перед людством доленосний вибір: штучний інтелект уже навчився вбивати! Що далі?


Ця сумні історія привертає особливу увагу як мінімум із двох ключових причин. Перша: застосовано новітню технологію вбивства.

65-рінчого Мохсена Фахрізаде застрелили 27 листопада неподалік м. Абсард за 80 км на схід від столиці Ірану – м. Тегерана, коли він їхав читати лекцію студентам за кермом у броньованому авто під охороною конвою з трьох машин.

Заступник головнокомандувача Корпусу стражів ісламської революції (щось схоже на українську Національну гвардію, але військова сила підпорядкована виключно Верховним лідером Ірану Аятолою Алі Хаменеї, – ред.) Алі Фадаві, заявив, що кулемет випустив 13 куль. Вони влучили у Мохсена Фахрізаде, але не зачепили дружину, яка сиділа поруч. . Чотири кулі також вразили начальника охорони, який закрив собою іранського фізика-ядерника. Крупнокаліберну стрілецьку зброю встановили на припаркованому на узбіччі автомобілі «Nissan», який після здійснення вбивства вибухнув. Самоліквідація відбулася також дистанційно...

Кулемет «навели на обличчя мученика Мохсена Фахрізаде за допомогою високотехнологічної камери, були застосовані технології штучного інтелекту», – наводять слова контр-адмірала колеги з радіо «ВВС Україна».

При цьому автономну зброю, за його словами, «контролювали онлайн із супутника», а люди безпосередньо в нападі на конвой участі взагалі не брали.

Друга: йдеться про чергову ескалацію між Іраном, який раніше заявив про відмову від ядерних досліджень, але таки потрапив під санкції США та Ізраїлю. Це фактично ставить крапку в намаганнях ЄС відновити мирні переговори та створює ще одне світове джерело напруженості і, можливо, нової війни.

Але це кривава розправа піднімає найголовнішу проблему: як далеко готове зайти людство у створенні штучного інтелекту, який перетворюється на знаряддя холоднокровного вбивства?

Професор Ноель Шаркі, член коаліції Campaign to Stop Killer Robots, що бореться проти автономних систем озброєння, вважає: якщо їх почнуть використовувати національні збройні сили, то наслідки «складно уявити»:

«Якщо з'являться автономні апарати, що використовують технологію розпізнавання особи, щоб ідентифікувати і вбивати людей, то ми почнемо скочуватися вниз до повного підриву світової безпеки»…

Отже, застосування бойових безпілотних літальних апаратів що під час війни на Донбасі, що в процесі конфлікту між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі (Арцасі) вже не викликає здивування навіть у людей, дуже далеких від армії. Всі знають, що ними управляє оператор, який і дає команду на використання зброї. Але якщо ці витвори людського розуму почнуть діяти самостійно, взагалі не підкоряючись навіть власним творцям, то «гомо сапієнс» у війні з роботами точно приречене на поразку.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Радіо «ВВС Україна»: автомобіль, в якому кулемет з системою наведення методом штучного інтелекту, вбив іранського фізика-ядерника.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 40%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (6) - 17.1%
Буду підпільником (6) - 17.1%
Ми приречені на поразку (2) - 5.7%
Мене це не стосується (5) - 14.3%