13 куль електронно-кулеметного вбивці

13 куль електронно-кулеметного вбивці


Смерть одного з батьків іранської ядерної програми Мохсена Фахрізаде поставила перед людством доленосний вибір: штучний інтелект уже навчився вбивати! Що далі? 


Ця сумні історія привертає особливу увагу як мінімум із двох ключових причин. Перша: застосовано новітню технологію вбивства.

65-рінчого Мохсена Фахрізаде застрелили 27 листопада неподалік м. Абсард за 80 км на схід від столиці Ірану – м. Тегерана, коли він їхав читати лекцію студентам за кермом у броньованому авто під охороною конвою з трьох машин.

Заступник головнокомандувача Корпусу стражів ісламської революції (щось схоже на українську Національну гвардію, але військова сила підпорядкована виключно Верховним лідером Ірану Аятолою Алі Хаменеї, – ред.) Алі Фадаві, заявив, що кулемет випустив 13 куль. Вони влучили у Мохсена Фахрізаде, але не зачепили дружину, яка сиділа поруч. . Чотири кулі також вразили начальника охорони, який закрив собою іранського фізика-ядерника. Крупнокаліберну стрілецьку зброю встановили на припаркованому на узбіччі автомобілі «Nissan», який після здійснення вбивства вибухнув. Самоліквідація відбулася також дистанційно...

Кулемет «навели на обличчя мученика Мохсена Фахрізаде з допомогою високотехнологічної камери, були застосовані технології штучного інтелекту», – наводять слова контр-адмірала колеги з радіо «ВВС Україна».

При цьому автономну зброю, за його словами, «контролювали онлайн із супутника», а люди безпосередньо в нападі на конвой участі взагалі не брали.

Друга: йдеться про чергову ескалацію між Іраном, який раніше заявив про відмову від ядерних досліджень, але таки потрапив під санкції США та Ізраїлю. Це фактично ставить крапку в намаганнях ЄС відновити мирні переговори та створює ще одне світове джерело напруженості і, можливо, нової війни.

Але це кривава розправа піднімає найголовнішу проблему: як далеко готове зайти людство у створенні штучного інтелекту, який перетворюється на знаряддя холоднокровного вбивства?

Професор Ноель Шаркі, член коаліції Campaign to Stop Killer Robots, що бореться проти автономних систем озброєння, вважає: якщо їх почнуть використовувати національні збройні сили, то наслідки «складно уявити»:

«Якщо з'являться автономні апарати, що використовують технологію розпізнавання особи, щоб ідентифікувати і вбивати людей, то ми почнемо скочуватися вниз до повного підриву світової безпеки»…

Отже, застосування бойових безпілотних літальних апаратів що під час війни на Донбасі, що в процесі конфлікту між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі (Арцасі) вже не викликає здивування навіть у людей, дуже далеких від армії. Всі знають, що ними управляє оператор, який і дає команду на використання зброї. Але якщо ці витвори людського розуму почнуть діяти самостійно, взагалі не підкоряючись навіть власним творцям, то «гомо сапієнс» у війні з роботами точно приречене на поразку.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Радіо «ВВС Україна»: автомобіль, в якому кулемет з системою наведення методом штучного інтелекту, вбив іранського фізика-ядерника.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 40%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (6) - 17.1%
Буду підпільником (6) - 17.1%
Ми приречені на поразку (2) - 5.7%
Мене це не стосується (5) - 14.3%