У Піддубцях і Гаразджі – Романюк із Романова

У Піддубцях і Гаразджі – Романюк із Романова

Повноправним господарем є голова територіальної громади, добрими помічниками якого стають сільські старости. Саме такий пост від недавнього часу обіймає Олександр Романюк.


Під його опікою – с. Гаразджа та Піддубці, що входять до складу Підгайцівської ТГ. Робота для уродженця с. Романова Олександра Вікторовича, нещодавнього лісівника, цікава та самовіддана.

– Там дерево впало, над чиєюсь хатою не горить лампочка. Хто за цим має дивитися? Староста? Хтось колесом вскочив у яму, знову старосту кличуть, – емоційно мовить під час нашої зустрічі. – Люди звикли, що за все влада має відповідати. Навіть найменшого рівня…

Але на те і є господар сільської території, аби заглянути у найвіддаленіші закапелки і всьому дати лад. У старости обов’язків значно більше, і одним цвяхом не відбудешся. На плечах його відповідальності заклади освіти, медицини, культури, торгівлі, а також інфраструктура. Про кожен двір чи вулицю не говоримо. Це зрозуміло само собою.


– Добре загартування ми отримали за нинішніх зимових погодних умов, коли населені пункти буквально засипало снігом, – пригадує Олександр Романюк. – Техніка фізично не встигала чистити всі дороги. З цього приводу отримував сердиті дзвінки. Тим не менше, намагався швидко реагувати, допомагати. Спільними зусиллями комунальної служби Підгайцівської сільської ради, аграріїв та небайдужих мешканців вдалося подолати наслідки негоди.

Багато працюю по благоустрою території, адже наближається величне свято Христового Воскресіння, хочеться, щоб у селах було чисто, тож гуртуємо мешканців своїх старостинських округів до спільної справи, організовуємо толоки у старостинських округах. Намагаємося правильно утилізовувати сміття, щоб не спалювати, не забруднювати екологію. Переймаємо кращий досвід один у одного, адже у нашій громаді 7 Старостинських округів. Кожен староста має досвід, яким може поділитися.

Нещодавно здійснювали озеленення території при клубі с. Гаразджа. Залучив учнів місцевої школи, небайдужих мешканців громади.  Також у с. Піддубці було висаджено вічнозелені туї. Така робота для мене не нова, адже багато років пропрацював лісівником. Із задоволенням пояснював дітям механізм висадки туї.


Оскільки Гаразджа завжди славилося ставками та мальовничими куточками для відпочинку серед жителів Підгайцівської територіальної громади та містян, то у теплі пори року, на свята, вихідні тут завжди людно. Які плани щодо розвитку в цьому напрямку, також розповів Олександр Романюк:

– Щоб зберегти чудову рекреаційну зону та навколишнє середовище, потрібно терміново відремонтувати дамбу ставка по в. Шевченка. З цією метою робоча група Підгайцівської сільської ради здійснювала виїзд на місце. Результати обстеження ставка засвідчили, що дамба потребує ремонту. Шлюз спрацьований та не виконує своїх функцій по стримуванню води, що спричинило замулення ставка. Фахівці вказали на першочергові дії: розробка проєкту ремонту дамби, власне ремонт та вплив на водне середовище (розчистка ставка). Ми вже розпочали роботи з обстеження гідротехнічної споруди водойми в с. Гаразджа з ТзОВ «Рівневодбудпроект». Маю надію, що все вдасться, і ми в недалекому майбутньому матимемо чудову рекреаційну зону.

Наш кор.

На фото: Олександр Романюк оглядає дамбу; разом із мешканцями старостинсьокго округу проводиться озеленення території; робочий ритм старости Піддубців і Гаразджі; храми громади.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (8) - 32%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (4) - 16%
Буду підпільником (5) - 20%
Ми приречені на поразку (2) - 8%
Мене це не стосується (4) - 16%