Не так Covid-19, як суворий карантин і жорстокий режим…

Не так Covid-19, як суворий карантин і жорстокий режим…

Гості з Молдови захистили чемпіонський титул на журналістському футбольному фестивалі в литовському м. Друскінінкай. Представники України з Волині, які торік виграли бронзові нагороди, не змогли туди потрапити через обставини непереборної сили…

 

Цими вихідними в литовському курортному м. Друскінінкай в шістнадцятий раз був проведений Міжнародний футбольний турнір для журналістів, організований Союзом журналістів Литви спільно з Литовською федерацією спортивних журналістів.

 

У змаганнях взяли участь 9 команд із 5 країн, а молдовські журналісти взяли головний приз від головного спонсора турніру «TopSport». Гості з південно-східної Європи набрали аж 24 очки, виграли усі 8 матчів і захистили титул, який виграли в 2019 р. Тоді в матчі з журналістами з м. Кишинева українська команда «ЗМІ. Волинь» поступилася з рахунком 0:1, але за підсумками змагань посіла 3 місце.

 

Цього року дорога в Литву виявилася проблематичною з кількох причин. Насамперед, через неможливість транзиту через Білорусь, де при владі залишився самопроголошений Аляксандр Лукашенка і який чи не в кожному журналістові бачить «ворога народу», якого треба запроторити в тюрму. Польща також запровадила жорсткі карантинні обмеження, пропускаючи на свою територію лише заробітчан і дипломатів. Офіційна Варшава заявила про зняття заборон буквально за 1 день до початку турніру в Литві, і через дефіцит часу автомобільний маршрут через Польщу також виявився неможливим. Щодо повітряного сполучення, то виявилося неможливим придбати на дати проведення змагань одночасно 10 авіаквитків із Києва в Вільнюс… Словом, як це не сумно, але «ЗМІ. Волинь» залишилася вдома…

 

Турнір у м. Друскінінкай, усе ж, відбувся, але зі значно меншим числом учасників, ніж зазвичай. Білоруська команда, приміром, теж не взяла в ньому участі через репресії лукашенківського режиму та неможливістю виїзду за кордон, тож представники всіх команд-учасниць записали спеціальне відео звернення на їхню підтримку.

 

Щодо інших призерів змагань 2021 р., то срібні нагороди були вручені представникам вірменських ЗМІ, а «бронзу» здобула команда Литовською федерацією спортивних журналістів «Presas».  

 

За вже згаданим тріо переможців вишикувалися польські журналісти, співавтори футбольного блогу «Vienuolika», каунаські, латвійські команди «15min» та «LRT». Марокканські журналісти також планували взяти участь у турнірі, але їхня поїздка була відкладена через проблеми з оформленням документів для прибуття...

 

«Усі дев’ять команд зіграли між собою 15 хвилин. Переможці та призери отримали кубки та медалі «SportCup», створені спеціально для турніру. Четверо кращих гравців турніру – воротар молдован Олег Страті, захисник поляків Пйотр Голошь, захисник «Presas» Раймундас Челенцевічюс та нападник вірмен Давід Єгезерян отримали нагороди, встановлені юридичною фірмою «Primus», і – футболки збірної Литви», – зазначається в повідомленні пресслужби литовських журналістів.

 

«Глобальна пандемія Covid-19 змінила наші плани минулого року, тому нам довелося зробити вимушену перерву. До осені минулого року цей турнір безперервно організовувався п’ятнадцять років поспіль і неофіційно називався Чемпіонатом Європи серед журналістів. Ми раді, що цього року ми продовжили наші традиції та знову повернулися на стадіон. З іншого боку, метою цього чемпіонату є не тільки футбол, а й можливість зустрітися з колегами з інших країн, поспілкуватися і тим самим зміцнити зв’язки журналістської спільноти», – резюмував капітан литовської команди «Presas», голова Литовської федерації спортивних журналістів Таутвідас Венцевічюс.

 

Підготувала

Ольга ДАНИЛЮК.
На фото пресслужби Литовської федерації спортивних журналістів: під час проведення Міжнародного журналістського турніру в литовському м. Друскінінкай.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 35.9%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (7) - 17.9%
Буду підпільником (7) - 17.9%
Ми приречені на поразку (3) - 7.7%
Мене це не стосується (5) - 12.8%