Смерть Чорновола: чотири удари кастетом і волинський слід?!

Смерть Чорновола: чотири удари кастетом і волинський слід?!


Колишній заступник генпрокурора Микола Голомша наполягає, що лідер Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл у березні 1999 р. помер не внаслідок ДТП – його убили ударами кастета в голову. Так само вкоротили віку і водієві малолітражки, і пасажирові вантажівки з Волині…


14 вересня в ефірі «4 каналу» Микола Голомша сказав:


«Ми розслідували справу про вбивство В’ячеслава Чорновола. І встановили, що В’ячеслава Чорновола було вбито: чотирма ударами кастета у потиличну ділянку голови, і таким самим кастетом було добито водія. Безперечно, що (смерть настала, – УП) не у ДТП… Коли ми відкопали труп, там були важкі метали в кістках. І ми «розкрутили» експерта, який сказав, що він не вскривав (не проводив розтин, – УП) тіла В’ячеслава Чорновола.


За словами Миколи Голомші, було встановлено, що були відключені подушки безпеки, підроблений протокол огляду місця події, а також встановлено вбивство на Волині основного свідка. Йдеться про пасажира вантажівки КамАЗ, яка, завантажена зерном із причепом їхала з півдня України в с. Кам’януха на Маневиччині. Він, як понад 10 років тому встановили журналісти «Волинської газети» з виїздом у це село, ніколи не розповідав про криваву ДТП на Київщині, а помер офіційно від гострої серцевої недостатності, хоча був у молодому віці і ніколи не скаржився на погане самопочуття…


«Пасажир КамАЗа, який після аварії першим підійшов до авто з В’ячеславом Чорноволом, невдовзі несподівано помер від отруєння, і цей інцидент не розслідувався», – деталізував портал «Захід. Нет».


Щодо водія КамАЗу, то він також – волинянин, із цього ж с. Кам’януха. Володимир Куделя  хоч і визнав свою вину у ДТП, але в січні 2014 р. суд закрив проти нього справу за закінченням десятирічного терміну притягнення до відповідальності.


«Володимирові Куделі інкримінували порушення правил безпеки руху, що спричинило смерть кількох осіб. Йому загрожувало 15 років ув'язнення, однак поки тривало розслідування, минув 10-річний термін притягнення до відповідальності. Адвокати Володимира Куделі двічі подавали клопотання про закриття справи, і на другий раз суд задовольнив його. Однак вже у квітні 2014 р. апеляційний суд скасував постанову про закриття справи і відправив її в прокуратуру для проведення додаткового розслідування. Підставою для такого рішення стали протиріччя у матеріалах розслідування та відсутність показів ключових свідків», – акцентує «Захід. Нет».


Також після кривавої аварії в ЗМІ активно поширювалася інформація, що насправді кілери у формі працівників ДАІ супроводжували автівку з В’ячеславом Чорноволом по всій трасі. В зручному місці вони зупинили ніби то для перевірки документів КамАЗ із волинянами, котрі їхали з заробітків. У певний момент за кермо вантажівки сіла людина в міліцейській формі, яка й перегородила дорогу по всій ширині. Якраз між вантажівкою та причепом у темряві і вдарилася крихітна малолітражка з В’ячеславом Чорноволом на передньому сидінні… Потім «міліціонери», які постійно з кимось спілкувалися по рації, поїхали, а замість них прибув інший патруль ДАІ, який і почав документувати матеріали ДТП.


Водночас у березні 2021 р. заступник директора Департаменту МВС із комунікацій зі ЗМІ Ярослав Тракало у коментарі «Українській правді» повідомив, що «комплексна комісійна судово-медична, транспортно-трасологічна та автотехнічна експертиза дійшла висновку, що В’ячеслав Чорновіл був смертельно травмований у результаті ДТП в березні 1999 р., а підтверджень інших версій загибелі наразі немає».


Цими днями «Українська правда» знову звернулася до Миколи Голомші з проханням надати докази його слів.


«Він заявив, що достеменно знає про «чотири удари кастетом», бо він «очолював розслідування цієї справи, керував усіма слідчими, прокурорами і безпосередньо читав експертизу і спілкувався з експертом». Микола Голомша додав, що, на його думку, «експерт готовий дати інтерв’ю УП з цього приводу», – зазначається.


На запитання, чи є експертиза «на папері» щодо вбивства, він заявив, що «безперечно експертиза є на папері».


Водночас Микола Голомша повідомив, що найближчим часом сконтактує з «Українською правдою», щоб продовжити розмову.


У 1999 р. В’ячеслав Чорновіл був основним конкурентом Леоніда Ккучми на виборах Президента України. Але після його смерті в другий тур вивели комуніста Петра Симоненка, який «благополучно» програв Леонідові Даниловичу…


Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Захід. Нет»: на місці ДТП, де загинув В’ячеслав Чорновіл та його водій.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (14) - 35.9%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (7) - 17.9%
Буду підпільником (7) - 17.9%
Ми приречені на поразку (3) - 7.7%
Мене це не стосується (5) - 12.8%